r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Randka z Google Glass? Nie, dziękuję…

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po prezentacjach Google'a pojawiło się sporo spekulacji i fantastycznych opowieści związanych z potencjalnym wykorzystaniem sprytnych okularów w życiu. Google sam to podsycał, prowadząc na Twitterze konkurs ­ifihadglass. Ja też się nad tym intensywnie zastanawiałam. Jako że przed „randką” zdarza mi się przekopać zasoby Internetu, aby dowiedzieć się czegoś o „kandydacie”, domyślałam się i takich zastosowań Google Glass…

Film poprawił mi humor. Rozbawiła mnie zwłaszcza końcówka, choć biorąc pod uwagę ostatnie plotki, powinien to być zegarek.

r   e   k   l   a   m   a

Taka przyszłość nie maluje się dla mnie różowo. Już teraz zdarza mi się widzieć, jak spotkania towarzyskie kończą się tym, że dwie osoby siedzą naprzeciwko siebie i macają smartfony (pamiętacie określenie „heads down generation”?) i zastanawiam się, po co oni w ogóle wyszli z domu. Z Glass na nosie nie dość, że odpadnie sporo emocji związanych z poznawaniem kogoś, to jeszcze będzie można zwracać jeszcze mniej uwagi na drugą osobę. Przyrost naturalny spadnie.

Mam jednak nadzieję, że jeśli Glass nie skończy jak Segway, społeczeństwo nie zamieni się w grupę zombie, których przedstawiciele mają czas skupienia porównywalny ze złotą rybką, ledwo czytają Twitta od początku do końca i zupełnie sobie nie radzą z kontaktem z drugą osobą „w realu”. Dla mnie Glass byłby świetną pomocą w pracy — szybka weryfikacja faktów przy pisaniu tekstów bez odrywania rąk od klawiatury i przeskakiwania między kartami przeglądarki byłaby prawdopodobnie bardzo wygodna — poruszaniu się po mieście z nawigacją albo czytaniu książek w miejscach publicznych bez obaw, że czytnik albo smartfon gdzieś mi upadnie.

Osobną kwestią jest fotografia z użyciem Glass. Aparat zamontowany tak, że obejmuje mniej-więcej to samo, co widzi człowiek, daje nowe możliwości przekazu — wydawałoby się, że bardziej osobiste. Ale o tym już pisałam.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.