r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ranking najbardziej etycznych firm świata, Microsoft w czołówce

Strona główna Aktualności

Ethisphere Institute opublikował listę najbardziej etycznych firm na świecie. Microsoft znalazł się w czołówce spółek zajmujących się oprogramowaniem.

Pierwsze miejsce w kategorii najbardziej etycznych firm produkujących oprogramowanie zajął Adobe. Za nim znalazły się Microsoft, serwis Salesforce.com, Symantec, a także Teradata. Warto zauważyć, że w rankingu Ethisphere Institute nie pojawili się inni giganci jak Google czy Apple. Wśród producentów sprzętu komputerowego umieszczono tylko jedną firmę - Hitachi. Microsoft wyrobił sobie dobrą pozycję między innymi dzięki wysokim wpłatom na cele charytatywne. Z dobroczynności znany jest też były szef firmy, Bill Gates.

Na liście znalazło się w sumie 110 firm z 3 tys. nominowanych. Są to spółki z ponad 100 krajów na świecie, reprezentujące 36 gałęzi przemysłu. Wchodzący w skład Ethisphere Institute naukowcy, prawnicy, przedstawiciele rządowi i liderzy organizacji starali się wybrać firmy przekazujące najwięcej pieniędzy na cele charytatywne, a także wspierających różnorodne akcje typu non-profit. Badano również reputację, wewnętrzne standardy czy zarządzanie spółką.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.