Ranking witryn internetowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Według badania Interbus - przeprowadzonego przez TNS OBOP w listopadzie i grudniu 2002 - cztery najczęściej wymieniane przez internautów witryny to Onet, Wirtualna Polska, Interia oraz Gazeta.pl . Również w kategorii \"korzystanie w ostatnim miesiącu\" (tj. w miesiącu poprzedzającym badanie) w pierwszej czwórce znalazły się: Onet - 72%, Wirtualna Polska - 51%, Interia - 33% i Gazeta - 21%.

W badaniu mierzono też znajomość spontaniczną serwisów prosząc badanych o wskazanie z pamięci witryn internetowych jakie znają, bez względu na to czy z nich korzystają czy też nie. W przypadku znajomości wspomaganej badanym pokazywano karty z logotypem witryn, prosząc o wskazanie tych, które znają - również bez względu na to czy z nich korzystają czy tez nie. Na pierwszym miejscu respondenci wymieniali Onet - znajomość spontaniczna 69%, wspomagana - 94%. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska - odpowiednio 56 i 94%, dalej Interia - 38 i 76% oraz Gazeta - 19 i 56%.

26% badanych deklarowało w listopadzie i grudniu 2002 r. dostęp do internetu. 19% wszystkich badanych stanowią internauci (tzn. osoby, które przynajmniej raz w miesiącu korzystają z internetu - zgodnie z definicją po raz pierwszy opisaną przez Internet Advertising Bureau). 3% osób, które obecnie nie posiadają dostępu do internetu planuje go uzyskać w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Źródło: TNS OBOP

© dobreprogramy
s