RansomFree 2.4.2.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RansomFree oferuje ochronę przed zagrożeniami typu ransomware, na bieżąco analizując procesy w poszukiwaniu wzorców charakterystycznych dla tego typu oprogramowania. Twórcy oprogramowania twierdzą, że RansomFree jest w stanie wykrywać i blokować próby zaszyfrowania w przypadku 99% znanych zagrożeń.

Również w przypadku nowych zagrożeń RansomFree ma sobie poradzić bez większego problemu: program rozpoznaje i identyfikuje jako potencjalne zagrożenie takie zachowania, jak próby szyfrowania zarówno dysków lokalnych, jak i sieciowych. Modele zachowań typowe dla ransomware zostały opracowane na podstawie dziesiątek tysięcy wariacji ransomware, łącznie z Locky czy TeslaCrypt.

Obsługa programu ogranicza się jedynie do sytuacji, w której wykryte zostanie zagrożenie. Aplikacja działa w tle, jej ikona widoczna jest na tacce systemowej, z tego poziomu można na żądanie wyłączyć ochronę na godzinę, jednak oprócz tego użytkownik nie ma w zasadzie żadnej możliwości konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!