r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rapid Environment Editor 9.1 build 936

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rapid Environment Editor (w skrócie RapidEE) to bezpłatny edytor zmiennych środowiskowych dla systemu Windows. Pozwala on w łatwy i wygodny sposób modyfikować wartości zmiennych, będąc tym samym idealną alternatywą dla wbudowanego w systemie narzędzia do obsługi zmiennych systemowych i użytkownika.

Program pozwala na wygodne zarządzanie wszelakimi zmiennymi środowiskowymi, jakie zdefiniowane zostały w systemie Windows na naszym komputerze. Dwie kolumny, w głównym oknie narzędzia, zawierają zbiór zmiennych systemowych oraz zmiennych użytkownika. Znajdziemy tutaj również podstawowe informacje na ich temat oraz bardziej szczegółowe opisy. Zmienne prezentowane są w postaci drzewa, które ułatwia wyszukiwanie interesujących nas wartości. Dużym atutem narzędzia jest fakt, że pozwala ono uniknąć typowych błędów, często popełnianych przy modyfikowaniu zmiennych środowiskowych z użyciem mechanizmów systemowych - tj. zła ścieżka do pliku, brak przecinków lub znaków specjalnych itp.

r   e   k   l   a   m   a

Poza podstawowymi funkcjami kopiowania, wklejania i usuwania zmiennych, RapidEE umożliwia również dodawanie nowych zmiennych i wartości, edycję już istniejących, wstawianie ścieżek do plików lub folderów, modyfikowanie typu zmiennej oraz konwertowanie ścieżek. Ponadto edytor potrafi tworzyć kopie zapasowe zmiennych zapisywane w postaci klucza rejestru (plik z rozszerzeniem REG).

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
grzesiaczek   5 #4 27.01.2014 10:20

można sobie ustawić wszystko i mieć z głowy (przydatne przy większej ilości dysków i użytkownikó)

piwodex   3 #3 26.01.2014 22:56

Po co wsadzać cache na talerzowkę, to coś daje?

falmic   11 #2 26.01.2014 17:33

gdzie ty tu widzisz cos dla programistow? to jest narzedzie np dla ludzi z dyskami ssd, ktorzy chca cache wsadzic na talerzowke. zastosowac znajdzie sie mnostwo, ale nic dla programistow ;p

  #1 26.05.2013 18:59

Co daje taki program zwykłemu userowi? Czy to tylko dla programistów jest?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.