Rapid Environment Editor 9.1 build 937

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rapid Environment Editor (w skrócie RapidEE) to bezpłatny edytor zmiennych środowiskowych dla systemu Windows. Pozwala on w łatwy i wygodny sposób modyfikować wartości zmiennych, będąc tym samym idealną alternatywą dla wbudowanego w systemie narzędzia do obsługi zmiennych systemowych i użytkownika.

Program pozwala na wygodne zarządzanie wszelakimi zmiennymi środowiskowymi, jakie zdefiniowane zostały w systemie Windows na naszym komputerze. Dwie kolumny, w głównym oknie narzędzia, zawierają zbiór zmiennych systemowych oraz zmiennych użytkownika. Znajdziemy tutaj również podstawowe informacje na ich temat oraz bardziej szczegółowe opisy. Zmienne prezentowane są w postaci drzewa, które ułatwia wyszukiwanie interesujących nas wartości. Dużym atutem narzędzia jest fakt, że pozwala ono uniknąć typowych błędów, często popełnianych przy modyfikowaniu zmiennych środowiskowych z użyciem mechanizmów systemowych - tj. zła ścieżka do pliku, brak przecinków lub znaków specjalnych itp.

Poza podstawowymi funkcjami kopiowania, wklejania i usuwania zmiennych, RapidEE umożliwia również dodawanie nowych zmiennych i wartości, edycję już istniejących, wstawianie ścieżek do plików lub folderów, modyfikowanie typu zmiennej oraz konwertowanie ścieżek. Ponadto edytor potrafi tworzyć kopie zapasowe zmiennych zapisywane w postaci klucza rejestru (plik z rozszerzeniem REG).

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
grzesiaczek   5 #4 27.01.2014 10:20

można sobie ustawić wszystko i mieć z głowy (przydatne przy większej ilości dysków i użytkownikó)

piwodex   3 #3 26.01.2014 22:56

Po co wsadzać cache na talerzowkę, to coś daje?

falmic   11 #2 26.01.2014 17:33

gdzie ty tu widzisz cos dla programistow? to jest narzedzie np dla ludzi z dyskami ssd, ktorzy chca cache wsadzic na talerzowke. zastosowac znajdzie sie mnostwo, ale nic dla programistow ;p

  #1 26.05.2013 18:59

Co daje taki program zwykłemu userowi? Czy to tylko dla programistów jest?