r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rapid PHP 2016 14.4

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rapid PHP to oferujące duże możliwości, a przy tym proste i lekkie środowisko stworzone z myślą o twórcach aplikacji webowych w języku PHP. Stanowi ono kompletne oprogramowanie do pisania rozbudowanych serwisów internetowych, pozwalające na kodowanie w PHP, HTML, CSS i JS, debugowanie, walidację i formatowanie kodu.

Podobnie jak w pozostałych produktach firmy Blumentals Solutions, tak również w przypadku Rapid PHP fundamentem oprogramowania jest potężny edytor tekstu, wspierający najnowsze standardy webowe i oferujące szereg przydatnych do wygodnego pisania kodu funkcji oraz narzędzi. Wyposażony on został m.in. w kolorowanie składni popularnych języków (HTML, CSS, JavaScript, VBScript, PHP, Python, XML, WML, Perl, SQL, SASS, LESS), mechanizm numerowania linii, inteligentnego autouzupełniania kodu, wsparcie dla systemu kodowania UTF-8, UTF-8 bez BOM, UTF-16 oraz możliwość automatyzacji pracy z wykorzystaniem makr. Program posiada wbudowany serwer WWW i umożliwia podgląd efektów pracy w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem silników renderujących przeglądarek Internet Explorer oraz Google Chrome.

r   e   k   l   a   m   a

Rapid PHP zintegrowany został z walidatorami kodu HTML/CSS, oferując przy tym użyteczne narzędzie do debugowania kodu. Nie mogło zabraknąć w nim wsparcia dla biblioteki jQuery, popularnych frameworków PHP (m.in. Prado, CodeIgniter, Yii, Symfony) oraz systemu szablonów Smarty. Wśród funkcji do zarządzania plikami znajdziemy wbudowany menedżer FTP, obsługujący połączenia z serwerami FTP/SFTP/FTPS oraz integrację z najpopularniejszymi systemami kontroli wersji (SVN i GIT). W ręce użytkownika trafia również prosty eksplorator SQL obsługujący takich SZBD jak MySQL, PostgreSQL, Firebird, SQLite itp. Możliwości programu łatwo rozszerzone mogą być dzięki obsłudze pluginów.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na 30-krotne uruchomienie programu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
satanista   6 #4 24.04.2017 17:26

@Yorko: Polecam ogarnąć IDE od JetBrainsa, w tym m.in PHP Storma. :)

Yorko   2 #3 10.04.2016 10:45

@__Tux__: Jak to nie jest, jak został on już poprawiony? :P Przecież dobrze jest widzieć metody prywatne wewnątrz klasy, w której one występują...

Autor edytował komentarz w dniu: 10.04.2016 10:47
__Tux__   14 #2 08.04.2016 11:31

@Yorko: To akurat nie jest bug. Metody prywatne od tego są, żeby ich nie widzieć :-) .

Yorko   2 #1 21.01.2015 14:31

Chyba najlepszy edytor PHP, HTML, CSS, JS itd z jakim miałem styczność. Ładny, czytelny, łatwy do ogarnięcia. Idealny dla web deweloperów. Niestety na dzień dzisiejszy występuję pewien bug z metodami prywatnymi w PHP. Otóż nie są one wyświetlane w podpowiedzi. Czasem ma również problemy na Windows 8 z aktywnością okna.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.