r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Raport Linux Kernel Development

Strona główna Aktualności

Na stronach Linux Foundation ukazała się kolejna wersja dokumentu "Linux Kernel Development". Dokument odpowiada m. in. na pytania jak szybko przebiegają prace nad kolejnymi wersjami jądra Linuksa, jakie firmy i w jakim zakresie wspierają prace oraz jakie postaci najbardziej wyróżniają się wśród programistów pracujących nad projektem.

W stosunku do danych z raportu opublikowanego w kwietniu ubiegłego roku podstawowe zmiany to wzrost liczby programistów zaangażowanych w prace nad kolejnymi wersjami kernela o 10%. Dzienna ilość dodawanych linii kodu wzrosła niemal trzykrotnie, baza kodu kernela powiększyła się o 2,7 mln linii.

Największy wkład w rozwój kodu spośród firm angażujących swoje zasoby włożyły: Red Hat, IBM, Novell i Intel. Wśród programistów liderem jest David S. Miller, który wprowadził 2239 zmian, wśród 30 najaktywniejszych nie znalazł się Linus Torvalds, na 6 miejscu natomiast uplasował się nasz rodak Bartłomiej Żołnierkiewicz (1651 zmian).

Dokument zawiera szereg innych interesujących zestawień i informacji poświęconych procesowi tworzenia kolejnych wersji jądra linuksa. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją dokumentu Linux Kernel Development (dokument .pdf w języku ang.).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.