r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Raport na temat bezpieczeństwa w firmach

Strona główna Aktualności

Firma Damballa przy okazji premiery nowej wersji oprogramowania Failsafe, opublikowała raport na temat stanu zabezpieczeń komputerów w firmach.

Z raportu wynika, że od trzech do pięciu procent firmowych komputerów zarażonych jest złośliwym oprogramowaniem. Czas pomiędzy pojawieniem się szkodnika do wykrycia przez program antywirusowy to około 54 dni. Badania obejmowały ponad dwieście tysięcy próbek ze złośliwym oprogramowaniem, które poddawane były skanowaniu przez wiodące aplikacje antywirusowe na przestrzeni pół roku. Prawie połowa nie została zidentyfikowana w dniu otrzymania próbek, z kolei 15% pozostało niewykrytych po 180 dniach.

Winą za taki stan rzeczy, autorzy raportu obarczają niedoskonałość oprogramowania antywirusowego oraz systemów wykrywania włamań (IDS) i zapobiegania włamaniom (IPS), które nie chronią przed połową nowych zagrożeń. Tezy te potwierdza również Gartner, zdaniem którego działanie oprogramowania zabezpieczającego odnosi się do detekcji jedynie znanych zagrożeń. Nie chronią z kolei przed niestandardowymi aplikacjami typu malware.

Pełna treść raportu jest dostępna na stronach Damballa (format PDF).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.