Raport na temat cyberprzestępczości

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee przy współpracy z FBI opracowała raport na temat tego, jak cyberprzestępcy rekrutują członków spośród najmłodszego pokolenia.

Raport zawierający informacje pochodzące zarówno z czołowych europejskich jednostek do walki z przestępczością komputerową, jak i z FBI, sugeruje że zorganizowane gangi cyberprzestępców pozyskują uczniów z najlepszych szkół i ośrodków akademickich, dostarczając im wiedzy i umiejętności potrzebnych do popełniania cyberprzestępstw na masową skalę. Kluczowe wnioski wynikające z raportu to istnienie kultu cyberprzestępczości i rekrutacja coraz młodszych użytkowników Sieci. Najczęściej wykorzystywane przez przestępców narzędzia to: rozbudowana socjotechnika, gry umysłowe i sieci botów.

Raport wskazuje także na zagrożenia, które będą nabierać znaczenia podczas następnych 12 miesięcy. Smartphony i wielofunkcyjne telefony komórkowe będące w istocie przenośnymi komputerami stają się wyznacznikiem określonego stylu życia. Zgodnie z przewidywaniami, to tam właśnie cyberprzestępcy będą szukać informacji w nadchodzących miesiącach. Rosnąca popularność Bluetooth i VoIP spowodują powstanie nowej generacji hakowania telefonów.

Więcej na ten temat w raporcie McAfee Virtual Criminology Report.

© dobreprogramy
s