Raptor: Call of the Shadows 2.4b

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Raptor: Call of the Shadows to absolutna klasyka zręcznościowych komputerowych strzelanek, w których kierowało się uzbrojoną po zęby jednostką bojową, lecącą do góry i eliminującą kolejne fale przeciwników. Produkcja wyróżniała się swojego czasu nie tylko świetną oprawą graficzną oraz dostarczaniem wysokiej jakości rozrywki, lecz także wieloma nowinkami, jakie wprowadzała do niezwykle popularnego gatunku.

Opowieść podzielono na zestaw epizodów po kilka etapów każdy. Zadaniem gracza jest pokonywanie kolejnych poziomów przy równoczesnym likwidowaniu wrogów, zaś na końcu mocniejszego bossa. Samolot, którym kierujemy, da się ulepszyć za sprawą zbieranych w locie bonusów (jak rakiety). Warto też gromadzić pieniądze, wysypujące się z zestrzelonych nieprzyjaciół, gdyż fundusze wydaje się w sklepie na wyposażenie.

Uzbrojenie dzieli się na stale aktywne oraz takie specjalnego przeznaczenia. Wykupione bronie dodatkowe można przełączać, dostosowując się do sytuacji na ekranie. Osobna kwestia to zapas bomb, które niszczą wszystko dookoła, pozwalając wyjść cało z nie lada opresji. Ciekawie wypada też system wielowarstwowych osłon, z opcją dokupienia czy naprawienia nadszarpniętej bariery ochronnej w sklepie. Im dalej, tym trudniej, w końcu przyda się więc również nabycie skanera pokazującego poziom życia bossów.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się kilka poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!