r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ratuj Życie 2.0

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Aplikacja Ratuj Życie prowadzi krok po kroku przez proces resuscytacji krązeniowo-oddechowej (sztuczne oddychanie, masaż serca) według najnowszych wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji. Poza tym dzięki aplikacji można sprawdzić swoją wiedzę w teście i przećwiczyć kolejne kroki algorytmu. W aplikacji znajdują się zdjęcia, opisy i komunikaty głosowe.

Aplikacja została podzielona na kilka części. Trybu ZDARZENIE można użyć, gdy poszkodowana osoba będzie potrzebowała pomocy. Krok po kroku aplikacja przeprowadzi użytkownika przez podstawowe zabiegi ratujące życie. Tryb TRENING, pozwala przyswoić sobie wiedzę i zrozumieć zasady wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie oraz utrwalać i odświeżać wiedzę na temat resuscytacji. Zdobyte informacje można sprawdzić w Quizie.

Opcja ZNAJDŹ AED pozwala w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zlokalizować najbliższy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), co może wielokrotnie zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanej osoby. Nie zabrakło opcji DODAJ AED, która pozwala każdemu użytkownikowi zgłosić kolejny punkt, gdzie dostępne jest urządzenie.

Aplikacja Ratuj Życie jest główną częścią kampanii społecznej, której celem jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie ratowania ludzkiego życia. Kampania społeczna dała początek Fundacji Ratuj Życie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 5 – wypadki i ratowanie życia

17
01.02.2016  •  Anna Rymsza

W piątej części cyklu o aplikacjach dla kierowców chcę poruszyć najmniej przyjemną stronę prowadzenia samochodu, czyli wypadki i sytuacje zagrażające życiu ludzi. Powiadom najbliższych, wezwij pomoc Nowe auta w Unii Europejskiej już niedługo będą wyposażone w system eCall, który w razie potrzeby automatycznie wezwie pomoc na miejsce wypadku. Na razie jednak jesteśmy zdani na siebie, co cieszy przeciwników automatycznego systemu, ale nie każdemu daje komfort psychiczny. SOSmart – telefon sam powiadomi o wypadku SOSmart to bardzo pomysłowa aplikacja alarmowa, która w razie wypadku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.