reklama

Ray Ozzie odchodzi z Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Steve Ballmer poinformował w mailu rozesłanym do pracowników Microsoftu, że Ray Ozzie pełniący w firmie funkcję Chief Software Architect zdecydował się ustąpić ze stanowiska.

Ozzie Ray rozpoczął pracę w Microsofcie pod koniec 2005 roku przejmując obowiązki głównego architekta oprogramowania po ustępującym Billu Gatesie. Ozzie uważany był przez wielu znawców branży za głównego stratega Microsoftu - to właśnie dzięki niemu gigant z Redmond rozpoczął rozwijanie różnorodnych projektów związanych z chmurami obliczeniowymi. Ponadto założony przez niego zespół FUSE Labs odpowiedzialny był za stworzenie cieszącego się sporą popularnością serwisu Docs for Facebook - webowego pakietu biurowego zintegrowanego z Facebookiem. Po odejściu z zajmowanego stanowiska Ozzie będzie jeszcze przez jakiś czas pracował w Microsofcie, nadzorując projekty związane z multimediami i rozrywką dla platformy Xbox i Windows Phone 7. Ray nie zdradził, kiedy ostatecznie odejdzie z Microsoftu i czym zamierza zajmować się w przyszłości.

Odejście Ozziego Ray'a z Microsoft jest wyrazem pewnego stałego trendu, w ramach którego doświadczeni, utalentowani pracownicy korporacji opuszczają szeregi firmy i szukają nowego, ciekawszego zajęcia. Tak zrobił m.in. Rick LaPlante, szef projektu Visual Studio i Bill Veghte - Senior Vice President for Windows Business. Nie wpływa to z pewnością pozytywnie na morale pozostałych pracowników koncernu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii