reklama

ReactOS 0.3.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję 0.3.3 systemu ReactOS, otwartego zamiennika MS Windows.

Większość podstawowych modułów jądra jest już zgodna z NT5 (Windows 2000). Rozpoczęto też pracę nad uczynieniem podsystemu Win32 w pełni kompatybilnym z NT5 a także w pewnym stopniu z NT5.2 (Windows 2003). Wprowadzone w jądrze zmiany pozwoliły podnieść stabilność i kompatybilność z aplikacjami. Ulepszono obsługę sprzętu. Dodano narzędzie pozwalające łatwo ściągać pakiety z aplikacjami Open Source oraz shareware. Wprowadzono także ulepszenia w aplikacjach działających w przestrzeni użytkownika oraz apletach panelu sterowania.

Jak widać po numerze wersji, ReactOS jest we wczesnej fazie rozwoju, ciągle jest to alfa. Nie ma jeszcze wsparcia dla takich technologii jak USB, SATA czy NTFS. Nie na wszystkich komputerach daje się zabootować. Niemniej sporo programów już działa pod ReactOSem. Zrzuty ekranu dostępne są tutaj. ReactOS dostępny jest w postaci instalacyjnej oraz LiveCD. Używalna wersja beta ma się pojawić na przełomie 2007 i 2008 roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić