reklama

Reader HD po polsku, na czarno… i już bez „HD”

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jeśli ktoś używa swojego urządzenia z Androidem do czytania kanałów RSS, z pewnością natknął się w poszukiwaniach swojego wymarzonego czytnika na aplikację Reader, znany wcześniej jako Reader HD (ponieważ od wejścia na rynek Androida 4.0 można go używać także na telefonach, twórcy postanowili pozbyć się „HD” z nazwy). Jest to jedno z wielu narzędzi, które integrują się z Google Readerem, i jedno z niewielu, które wyraźnie odróżniają się od konkurencji (a już na pewno bije na głowę Google Readera w przeglądarce mobilnej).

Jeśli chodzi o możliwości, Reader robi wszystko, co powinien i nie należy spodziewać się tu rewelacji. Wyróżnia go jednak możliwość prezentacji wiadomości w modnym ostatnio trybie „magazynu”, a także ciemne tło i, według niektórych, podobieństwo do znanego z iOS Reedera. Użytkownicy chwalą go również za wygodę, bardzo dobre wykorzystanie Readability (skrypt przystosowujący strony do czytania), możliwość zarządzania subskrypcjami, słuchania podcastów oraz estetykę.

Do napisania o tej aplikacji skłoniło mnie wydanie wersji 2.5, która to dostępna jest również w języku polskim. Ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa zmianą jest łączenie się aplikacji z API Google Readera z użyciem SSL, zaś przy autoryzacji można skorzystać także z OAuth, więc nie trzeba podawać aplikacji hasła do konta Google. Posiadaczy urządzeń z ekranami AMOLED zainteresuje nowa, zupełnie czarna „skórka”, dzięki której ekran będzie zużywał mniej energii (oczywiście nadal dostępne są jaśniejsze). Ponadto do kolekcji widżetów dołączyły dwie nowe pozycje, widok „magazynowy” został nieco podrasowany i zmieniły się kroje czcionek. Obszary, których dotknięcie zaznaczy artykuł jako przeczytany lub doda go do ulubionych zostały powiększone, więc łatwiej w nie trafić. Więcej o zmianach można dowiedzieć się na blogu autorów programu.

Reader dostępny jest dla urządzeń z Androidem 3.0 lub nowszym. W sklepie Play można znaleźć wersję darmową z reklamami lub kosztującą 6,50 zł płatną.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić