reklama

Readiris Pro 16.02.11398

Strona główna Windows Biuro Rozpoznawanie tekstów OCR
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Readiris to oprogramowanie OCR przeznaczone do konwersji PDF-ów, obrazów czy innych dokumentów do pełni edytowalnych plików tekstowych.

Cała operacja skanowania i tworzenia dokumentu, w którym następnie możemy wprowadzić dowolne zmiany czy poprawki odbywa się bez jakiejkolwiek modyfikacji materiału źródłowego. Readiris świetnie radzi sobie z konwertowaniem plików utworzonych w narzędziach pakietu Microsoft Office (Word, Excel i PowerPoint) do zindeksowanych PDF-ów. Wśród obsługiwanych formatów wyjściowych znajdziemy: PDF, DOCX, XLSX, ODT, ePub, Audio, RTF, HTML, TXT, TIFF, JPEG, PNG, a więc większość najpopularniejszych.

Omawiając możliwości oferowane przez Readiris należy również pokrótce wyjaśnić, czym tak naprawdę różni się standardowy dokument PDF od zindeksowanego. W drugim przypadku użytkownik może bardzo łatwo i szybko odnaleźć potrzebne informacje w danym pliku lub odszukać je w dużej liczbie posiadanych dokumentów.

Readiris obsługuje wszystkie modele skanerów i może pracować w trybie wsadowym. Oznacza to, że użytkownik nie musi instalować zewnętrznego oprogramowania, by uruchomić skaner podczas korzystania z tego narzędzia. Oszczędza przy okazji czas, gdyż może jednocześnie zeskanować wiele plików.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 10 dni i przetworzenie 100 stron.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
showthepath   1 #4 07.06.2018 22:44

Polecam narzędzie OCR https://www.showthepath.com/ posiada wsparcie dla wielu dokumentów (office, open office, pdf, skany), rozpoznaje 44 języki.

leckow   5 #3 02.10.2017 17:27

Pisze po raz drugi Readiris nie obsługuje wszystkich modeli skanerów, między innymi, lide 220 canona, jednego z najnowszych.

Fódżi   1 #2 02.10.2017 15:18

Czemu nie piszecie o błędach rozpoznawania polskich liter przez program? Jakoś nie mogłem od duńskiej firmy ReadIris dostać jakiejkolwiek informacji o tym, żadnego porównania między wersjami (!?!) Używałem do tej pory wersji 9 i chyba 10 - i było z tym dość słabo, tzn. musiałem być mocno przyciśnięty potrzebą konwersji by zadowolić się dodatkową robotą, ręcznego uzupełniania i poprawiania tekstu zeskanowanego, tylko przez błędy rozpoznawania polskich znaków (z ogonkami, kreseczkami...). Obawiam się, że dobra maszynistka szybciej przepisze tekst niż zwykły śmiertelnik skorzysta z ReadIris-a po polsku... (No, tak było dla ww. wersji 9 i może 10 (!))

  #1 30.09.2017 08:31

mam skaner canona lide 220, jeden z najnowszych, a wykazie go nie ma.

reklama