reklama

Reaktywacja: Linux - u mnie działa!

Strona główna Aktualności

O autorze

Po długiej przerwie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Linux - u mnie działa!. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie systemom plików i odbędzie się tak jak dotychczas w krakowskiej AGH.

Linux - u mnie działa!, w skrócie (LUMD) to cykl wykładów poświęconych Linuksowi i ogólnie oprogramowaniu Open Source, organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków KERNEL działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Spotkania pod tym hasłem odbywały się w latach 2005-2007, teraz następuje ich reaktywacja.

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem poświęcone nowoczesnym systemom plików. Prowadzący - Marek Magryś - omówi problemy przed jakimi stają użytkownicy współczesnych dysków twardych oraz nowoczesne systemy plików i systemy składowania danych, które pomagają lepiej użytkować dyski twarde oraz wprowadzają nowe, przydatne funkcjonalności. Prelegent postara się także określić, co będzie się działo w najbliższych latach w kwestii technologii dyskowych.

Wykład odbędzie się 19 marca w sali "A" budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Start przewidziano na godzinę 18:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dla zainteresowanych spoza Krakowa dostępna będzie transmisja online.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie lumd.linux.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama