r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Realistyczne włosy w grach dzięki technologii TressFX Hair

Strona główna Aktualności

Bohaterowie gier z biegiem lat zaczęli wyglądać coraz bardziej realistycznie, lecz w tyle pozostały fryzury postaci. Gdy przyjrzeć się twardzielom z najpopularniejszych produkcji to albo byli zupełnie łysi (Kratos z serii God of War), albo krótko ścięci (choćby Nathan Drake z Uncharted), a jeśli jakaś kobieta miała długie włosy, często zachowywały się one raczej jak peleryna... Przyszedł czas, by z tym skończyć — AMD prezentuje technologię TressFX Hair.

Rozwiązania graficzne firmy są na tyle zaawansowane technicznie, że posiadacze wybranych kart już z serii Radeon HD 7000 niebawem zobaczą w akcji pięknie roztrzepaną Larę Croft — pierwszym tytułem korzystającym z TressFX jest bowiem debiutujący na początku marca restart serii Tomb Raider. Szalone kosmyki, targana wiatrem oraz przeciwnościami losu grzywka, poruszająca się zgodnie z ruchami głowy i siłami grawitacji, to ma być od teraz standard. Również na konsoli — układy AMD siedzą przecież w PlayStation 4, a także ponoć w nowym Xboksie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.