reklama

Recenzja jednego z pierwszych ultrabooków, Acer Aspire S3

Strona główna Aktualności

O autorze

W naszym labie pojawiła się kolejna recenzja. Tym razem dzielimy się wrażeniami z ponad tygodnia pracy z jednym z pierwszych ultrabooków na polskim rynku, Acerem Aspire S3.

Ultrabooki to laptopy o specjalnej konstrukcji, które by zasłużyć na nazwę, muszą spełnić szereg parametrów. Muszą być nie grubsze niż 20 mm i nie cięższe niż 1,4 kg, muszą zapewniać długi czas pracy na baterii (5 do 8 lub więcej godzin) i nie mogą przy tym być efektem wyraźnego kompromisu wydajności (co miało miejsce w przypadku atomowych netbooków). Przy okazji powinny budzić się poniżej dwóch sekund, być ciche (tak, żeby dało się z nich korzystać np. w czytelni lub na wykładzie) i mieć rozsądną cenę. Wszystko to okupione może być brakiem czytnika DVD lub portu Ethernet - są zbyt duże i coraz mniej potrzebne.

Acer bez dwóch zdań spełnia te wymagania i ma przy tym bardzo atrakcyjną cenę, która nie ma wielu ukrytych haczyków. Zainteresowanych tematem zachęcamy do lektury publikacji Acer Aspire S3 — centymetr przyjemności.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego działu lab, gdzie znajdziecie więcej testów i recenzji sprzętowych ciekawostek.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić