Red Hat Enterprise Linux za darmo dla każdego zainteresowanego

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nie tylko Microsoft stawia dziś na rozdawanie swoich produktów za darmo. Red Hat, wydawca najbardziej znanej biznesowej dystrybucji Linuksa, zaoferował wszystkim zainteresowanym darmowe licencje na Red Hat Enterprise Linux Developer Suite, pakiet zawierający nie tylko RHEL-a 7 z dostępem do wszystkich aktualizacji, ale też wiele innych narzędzi, w tym kompletne środowisko JBoss.

Każdy, kto zarejestruje się w Red Hat Developer Program (nawet nie trzeba zakładać w tym celu konta, wystarczy zalogować się przez Facebooka czy konto Google) zyskuje dostęp do nieprodukcyjnej subskrypcji stabilniejszej platformy deweloperskiej do budowy aplikacji klasy biznesowej, która otwiera prostą drogę do wspieranych, kluczowych wdrożeń w chmurze, na fizycznych serwerach, w maszynach wirtualnych czy kontenerach – wyjaśnia Red Hat.

Celem ma być przede wszystkim ułatwienie budowy chmur hybrydowych poprzez zaoferowanie zespołom programistów narzędzi zapewniających pełną kompatybilność względem platform i metod wdrożeniowych. Red Hat ma tu istotną przewagę nad konkurencją, gdyż dostarczane przez firmę tę rozwiązania mają gwarantowany okres wsparcia na 10 lat – a przecież aplikacji biznesowych nie pisze się na rok czy dwa lata. Nie bez powodu więc Red Hat jako pierwszy spośród zajmujących się Open Source firm przekroczył wartość 2 mld dolarów.

Darmowa licencja daje dostęp zarówno do oprogramowania systemowego (Red Hat Enterprise Linux Server), ale też właśnie do tych wszystkich narzędzi z dziesięcioletnim wsparciem. Wśród nich znajdziemy środowiska do programowania w PHP, Pythonie, Rubym i oczywiście Javie 7 oraz 8. Do tego dochodzą narzędzia regularnie aktualizowane, prosto z Red Hat Software Collections i Red Hat Developer Toolset, wśród nich serwery webowe, bazy danych, kompilatory, debuggery itp. Za chwilę dojdą zaś do tego narzędzia do programowania na platformę .NET, które przedstawione zostaną już 12 kwietnia na specjalnym webinarium.

Zainteresowani sprawdzeniem tej ciekawej oferty mogą zarejestrować swój udział w programie na stronach Red Hata. Ukrytych haczyków tu nie ma, musimy jednak pamiętać, że to oferta dla deweloperów, a nie na serwery produkcyjne.

© dobreprogramy