r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Red Hat i Intel otwierają centra rozwoju Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Red Hat i Intel ogłosiły plany stworzenia 17 wspólnych ośrodków, w których ich klienci i partnerzy biznesowi będą mogli testować kompatybilność Linuksa z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem.

Programiści mają skupiać się między innymi na bardzo modnej ostatnio wirtualizacji, czyli technice umożliwiającej na równoczesną pracę wielu systemów na jednym komputerze. Tworzenie takich technik wymaga dostępu do bazy sprzętu, w tym także najnowszego, jeszcze nie wydanego. Programiści w małych firmach często nie mają możliwości, aby pracować na takim sprzęcie, a inicjatywa dwóch gigantów może im w tym pomóc.

Mimo szybkiego rozwoju Linuksa, wciąż częste są sytuacje, że mija parę miesięcy zanim otrzyma on możliwość obsługi nowego urządzenia. Jest to spowodowane tym, że producenci niechętnie współpracują z twórcami Open Source i nie chcą udostępniać specyfikacji sterowników. Tworzenie tego typu centrów może korzystnie zmienić tą sytuację.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.