reklama

Red Hat rozdaje stypendia

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Red Hat zapowiedziała uruchomienie inicjatywy o nazwie Fedora Scholarship, której głównym założeniem będzie finansowanie i wspieranie edukacji m.in. studentów i uczniów szkół średnich z całego świata, obejmującej tworzenie oprogramowania w ramach projektu Fedora.

Red Hat zapewni wybranym uczestnikom projektu Fedora roczne stypendium w wysokości 2 tys. USD. Ponadto każdemu z nich opłacona zostanie podróż i zakwaterowanie na czas trwania konferencji FUDCon (Fedora User and Developer Conference). Jako pierwszego kandydata, który zostanie wsparty przez Red Hata wymienić należy Ricky`ego Zhou, który jako programista znaczne przyczynił się do rozwoju Fedory. Zajmował się dotychczas pracami na infrastrukturą sieciową, przeglądaniem oprogramowania i tworzeniem z nich pakietów dla tej dystrybucji. Miał on także swój wkład w tłumaczeniach różnorakich komponentów systemowych, m.in. mechanizmu do zarządzania pakietami.

Zapisy do Fedora Scholarship uruchomione zostaną 1 września br. i potrwają do 16 lutego 2009. Więcej informacji na temat inicjatywy znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama