r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RedPhone :: Private Calls 1.0.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Inne programy do komunikacji

RedPhone :: Private Calls to otwarta i darmowa aplikacja służąca do nawiązywania szyfrowanych połączeń głosowych. Jest dopełnieniem komunikatora TextSecure, który pozwala na wymianę wiadomości tekstowych i sms.

Galeria programu

Podobnie jak w innych usługach Open Whisper Systems logowanie weryfikacja oraz identyfikacja odbywa się za pomocą naszego nr. telefonu. Dzięki łatwiej możemy sprawdzić kto jeszcze korzysta ze wspieranych aplikacji. Program na podstawie naszej książki adresowej sam podpowie odpowiednie osoby.

Dzwonić możemy jedynie do osób korzystających z komunikatora. W innym przypadku zostanie zasugerowane wysłanie zaproszenia. Samo połączenia nie odbiega od klasycznej rozmowy telefonicznej. Różni się jednak poziomem bezpieczeństwa. Po pierwsze jest szyfrowane, po drugie zaraz po nawiązaniu połączenia sugeruje weryfikację za pomocą hasła.

Niestety aplikacja RedPhone :: Private Calls miewa problemy ze stabilnością działania, zwłaszcza przy nawiązywaniu połączenia. Program jest skromnym w możliwości, ale dobrze zabezpieczonym klientem VOiP. Jego sporą zaletą jest brak reklam, darmowość oraz otwarty kod.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Signal 2.0 dla iOS umożliwia bezpieczną wymianę wiadomości z użytkownikami Androida

14
OPROGRAMOWANIE 04.03.2015 | Paweł Piskurewicz

Rynek mobilnych komunikatorów przeżywa prawdziwy rozkwit. Facebook Messenger, Skype, Hangouts, WhatsApp, Viber czy Telegram to tylko część z aplikacji oferujących możliwość darmowej komunikacji. Wśród nich są też mniejsi gracze, tacy jak Open Whisper Systems. Choć ich komunikatory nie mogą konkurować z wymienionymi pod względem ilości użytkowników, to oferuje w zamian coś innego, bezpieczeństwo naszych rozmów. Udostępniona wczoraj aktualizacja dla aplikacji Signal może pomóc w popularyzacji ich usług. W przypadku Androida Open Whisper Systems udostępnia dwa programy. TextSecure odpowiada za…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.