Konfiguracja ThinkFan w Lenovo T430s

Ostatnio bawiłem się konfiguracją pakietu Thinkfan, odpowiedzialnego za regulowanie obrotów w laptopach serii ThinkPad i postanowiłem przedstawić Wam najbardziej optymalny względem obciążenia Waszego laptopa plik konfiguracyjny ale zanim do tego przejdziemy zacznijmy od instalacji niezbędnego oprogramowania.

Testowany model laptopa ThinkPad T430s

System: Manjaro

1. Z AUR instalujemy pakiet thinkfan

2. Uruchamiamy go komendą 

sudo thinkfan -n

3.

Kernel panic! Gdzie szukać pomocy? Polskie fora i Discord

Oczarowany doskonałością i stabilnością systemów Linux instalujesz swoją pierwszą dystrybucję na dysku twardym. Jesteś zadowolony, bo od teraz komputer jest wolny od oprogramowania Microsoftu. Instalujesz kolejne programy, nawet zaczynasz robić to z poziomu konsoli będąc pewnym, że już tyle umiesz to zapanujesz nad systemem. Restartujesz komputer i....

...o kurcze. Aghhhh! Co mam zrobić teraz?!

Problem kernel panic jak i inne trudności najlepiej rozwiązywać z fachowym wsparciem technicznym.

Conky dla twojego Pulpitu

Korzysta z Was ktoś jeszcze z Conky? Jeśli tak, to chcę Wam zaprezentować mały swój skrypt, który powstał z połączenia i zmodyfikowania wielu innych (tutaj koła drugi raz nie można odkryć) skryptów. Oczywiście, sugestię w modyfikowaniu mile widziane :)

Po za tym mam pytanie do użytkowników Ubuntu. Czy Conky Manager został porzucony?

Kod wygląda następująco:

Konfiguracja Manjaro Linux na Lenovo ThinkPad T430s

Nareszcie udało mi się ogarnąć na podstawie wielu poradników swój laptop, czyli całkiem nowy nabytek Lenovo ThinkPad T430s. Ów poradnik skierowany jest do osób, które chcą wygodnie pracować na komputerze z dowolnym systemem Linux przez jak najdłuższy czas na baterii. Zastosowane tutaj ustawienia raczej niczego w waszych komputerach nie rozwali, ale za to brać odpowiedzialności nie mogę.

Na początek jaki komputer posiadam wraz z podzespołami.

Zapowiedź nowego cyklu: Solus (OS)

Witam moich stałych czytelników!

Stała się rzecz ciekawa. Na moim dysku pojawił się nowatorski system, który w tym roku podbił świat Linuksa i mam zamiar porządnie zabrać się za rozpoznanie tego sytemu. System mam już zainstalowany na dysku i rozmyślam od czego zacząć, co Wam pokazać.

Planuję stworzyć nowy cykl wpisów, korzystając z długiego wolnego okresu świątecznego, aby zabrać się za testy.Maszyną testową będzie Dell 780

Akcja-reaktywacja: Dell Gx620

Można by spytać, czy Cię pochrzaniło kupować taki zabytek?! Tak i nie. Komputer kupiłem na prośbę siostry i miałem przez miesiąc używać go dość ostro, robiąc różnego testy wytrzymałości podzespołów. Niestety siostra przyzwyczajona do laptopa, niezbyt pozytywnie przychyliła się do takiego pomysłu. Komputer raczej zostaje u mnie i teraz mam możliwość dostosowania go do swoich potrzeb.

Zainstalowany system na nim to oczywiście (nie)śmiertelny Windows XP, który po próbie aktualizacji sterowników do nowszej wersji zawieszał się i krzyczał ekranami śmierci.

Linuchologia cz.22

1. Linux Mint 18 beta wydany!

W ręce społeczności zostały oddane obrazy ISO z powłoką Cinnamon oraz MATE (pozostałe powłoki za jakiś czas). System bazuje na Ubuntu 16.04 LTS i zawiera w sobie najbardziej przemyślane rozwiązania, które powodują, że system jest lepszy niż pierwowzór. W podstawowym oprogramowaniu dostajemy: kernel 4.4, LibreOffice 5.1, Cinnamon 3.0, MATE 1.14, wsparcie Nvidia Optimus, Firefox 46, Thunderbird 45.

Obrazy ISO---> LINK

Wiecej wrzutow ekranu Cinnamon-->

Linuchologia cz.17

100 tysięcy pobrań Apricity OS

Jesteście znudzeniu Ubuntu? Tak, to świetnie bo właśnie Apricity OS wchodzi na salony z mianem dystrybucji w której użytkownik ceni swój czas i chce już po instalacji używać nowego systemu, bez zbędnego doinstalowywania aplikacji.Co oferuje nam nowy system? Najnowsze pakiety programów, AUR, stylowe środowiska graficzne Cinnamon 3.0 oraz GNOME 3.18, najnowsze kernele ze wsparciem najnowszych komputerów.