r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Redaction 1.2 dla Word 2003

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny dodatek do edytora tekstów Microsoft Word 2003, umożliwiający łatwe usunięcie z edytowanego dokumentu poufnych informacji.

Redaction instaluje się jako dodatkowy pasek narzędziowy w menu Worda i z tego poziomu oddaje, za pomocą jednego przycisku, możliwość oznaczenia zaznaczonych fragmentów tekstu jako poufne. Po zakończeniu procesu redagowania można przy pomocy opcji "Redact Document" wygenerować nowy dokument, w którym zaznaczone wcześniej fragmenty zostaną przykryte czarnym "markerem", co uniemożliwia ich odczytanie pozwalając jednocześnie na zachowanie pierwotnego układu całego dokumentu. Tak stworzony dokument może być dodatkowo zabezpieczony przed edycją.

Uwaga!

1. Dodatek przeznaczony jest do edytora tekstów Microsoft Word 2003 w dowolnej wersji językowej.

2. Do poprawnej pracy dodatku wymagane są zainstalowane w systemie biblioteki Microsoft .NET Framework w wersji 1.1 (wersja 1.2 dodatku powinna pracować poprawnie również z .NET Framework w wersji 2.0). Bilblioteki .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Bilblioteki i inne dodatki

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 04.01.2015 19:31

Z ciekawości sprawdziłem Worda 2007 i niestety nie działa :) Ale najważniejsze, że ciekawość zaspokojona.

  #2 06.10.2006 18:33

@daemm
1) http://forum.dobreprogramy.pl/
2) W Wordzie (niepotrzebne żadne rozszerzenia):
Prawoklik na pasek narzędzi >> zaznacz Formularze >> pojawi się nowy pasek narzędzi, na którym wybierasz Chroń formularz. Potem już tylko ustawiasz hasło, uniemożliwiając edycję. Tekstu nie będzie się dało nawet zaznaczyć. Taka sztuczka, ale skuteczna ;P

  #1 16.09.2006 22:24

Na razie wykorzystuję to narzędzie (opcja Redact Dokument) do tworzenia kopii zabezpieczonych przed edycją - czasami trzeba udostępnić napisany tekst innym, ale z ograniczeniem kopiowania "na żywca". Utworzonego w ten sposób dokumentu nie da sie edytować, ani kopiować "do schowka", niestety możliwy jest obejście tego poprzez zapis w postaci pliku *.txt, a następnie odczyt np. w Word Padzie. Poszukuje dobrego narzedzia, które umożliwiałoby innym (bez ograniczeń osobowych) odczyt napisanego dokumentu i wydruk bez możliwości jakiegokolwiek kopiowania (poza oczywiście OCR :-)). Czy ktoś zna takie? Usługi Windows Live ID nie da sie tu zastosować (brak możliwości udostępniania publicznego), a Word'owskie narzedzie ochrony dokumentu pozwala korzystać ze schowka. Również zapis do formatu pdf nie spełnia moich oczekiwać, ponieważ jest oprogramowanie, które konwertuje dokumenty pdf do doc. Czy da się bardziej utrudnić życie osobom wykrzystującym bez skrupułów czyjeś teksty? Obowiązuje co prawda prawo autorskie, ale przydałby się "granat". Pozdrawiam.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.