Regionalny System Ostrzegania 1.0.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Regionalny System Ostrzegania powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jej zadaniem jest informowanie użytkownika o zagrożeniach (np. powodziach, pożarach) i edukowanie odnośnie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zaraz po starcie ujrzymy mapę kraju podzieloną na województwa. Za jej pomocą możemy wybrać te, z którego chcemy otrzymywać powiadomienia. Jeżeli mamy problem z mapą, województwo możemy wybrać z rozwijanej listy. Otrzymamy podgląd na 4 kluczowe opcje: ostrzeżenia, dla kierowców, poradniki i ustawienia.

Domyślnie otrzymamy komunikaty i ostrzeżenia z wszystkich kategorii, jednak dzięki ustawieniom możemy ograniczyć ich zakres. Ciekawie prezentuje się część z poradnikami. Zawiera obszerny zbiór dokumentów odnośnie tego jak sobie radzić w przypadku różnego rodzaju klęsk i zagrożeń. Są to informacje ogólnodostępne, tutaj zebrane w ramach jednej aplikacji.

Podczas testów nie udało się sprawdzić działania powiadomień. W wybranych województwach nie groziła żadna klęska ani zagrożenie. To dobra informacja, choć ograniczyła nam możliwość sprawdzenia najważniejszej opcji. Niestety program w wersji dla Windows Phone posiada bardzo częste problemy z pobieraniem danych, przez co aplikacja jest prawie bezużyteczna. Na pewno warto pobrać Regionalny System Ostrzegania choćby dla umieszczonych w nim dokumentów, ale dalej jej głównym modułem pozostają informacje i powiadomienia, które w obecnej wersji nie działają tak jak powinny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Regionalny System Ostrzegania z komunikatami o cyberzagrożeniach

22
16.11.2017  •  Maciej Olanicki

Z aplikacji Regionalny System Ostrzegania użytkownicy korzystali dotąd przede wszystkim w celu czerpania informacji o ryzyku wystąpienia klęsk żywiołowych czy potencjalnie niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. MSWiA ogłosiło właśnie, że odtąd jej użytkownicy będą także informowani o incydentach związanych z cyberbezpieczeństwem. Komunikaty o cyberzagrożeniach będą przygotowywane we współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Dyrektorem Naukowej i Akademickiej Instytutu Badawczego. To właśnie komunikaty Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej…

Od jutra Regionalny System Ostrzegania będzie wysyłał SMS-y o zagrożeniach

31
30.06.2015  •  Anna Rymsza

Od jutra działać będą wszystkie funkcje zaplanowane dla Regionalnego Systemu Ostrzegania – usługi umożliwiającej automatycznej powiadamianie o lokalnych zagrożeniach za pośrednictwem stron internetowych urzędów wojewódzkich, naziemnej telewizji cyfrowej, aplikacji mobilnych, a od jutra także SMS-ów. Ten ostatni etap to przede wszystkim funkcja SMS, ale nie tylko, bo również od 1 lipca Regionalny System Ostrzegania obejmie wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej, czyli: TVP 1, TVP2, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Andrzej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
djDziadek   17 #2 02.01.2015 16:45

Jest lepiej, choć nadal przechodzi chorobę "wieku dziecięcego" :)

msnet   23 #1 08.12.2014 17:37

Aplikacja wymaga poprawek, żeby spełniła stawiane jej oczekiwania.

Autor edytował komentarz.
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję