Regionalny System Ostrzegania Regionalny System Ostrzegania 1.0.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Regionalny System Ostrzegania powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jej zadaniem jest informowanie użytkownika o zagrożeniach (np. powodziach, pożarach) i edukowanie odnośnie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zaraz po starcie ujrzymy mapę kraju podzieloną na województwa. Za jej pomocą możemy wybrać te, z którego chcemy otrzymywać powiadomienia. Jeżeli mamy problem z mapą, województwo możemy wybrać z rozwijanej listy. Otrzymamy podgląd na 4 kluczowe opcje: ostrzeżenia, dla kierowców, poradniki i ustawienia.

Domyślnie otrzymamy komunikaty i ostrzeżenia z wszystkich kategorii, jednak dzięki ustawieniom możemy ograniczyć ich zakres. Ciekawie prezentuje się część z poradnikami. Zawiera obszerny zbiór dokumentów odnośnie tego jak sobie radzić w przypadku różnego rodzaju klęsk i zagrożeń. Są to informacje ogólnodostępne, tutaj zebrane w ramach jednej aplikacji.

Podczas testów nie udało się sprawdzić działania powiadomień. W wybranych województwach nie groziła żadna klęska ani zagrożenie. To dobra informacja, choć ograniczyła nam możliwość sprawdzenia najważniejszej opcji. Niestety program w wersji dla Windows Phone posiada bardzo częste problemy z pobieraniem danych, przez co aplikacja jest prawie bezużyteczna. Na pewno warto pobrać Regionalny System Ostrzegania choćby dla umieszczonych w nim dokumentów, ale dalej jej głównym modułem pozostają informacje i powiadomienia, które w obecnej wersji nie działają tak jak powinny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!