r   e   k   l   a   m   a
reklama

Regionalny System Ostrzegania z komunikatami o cyberzagrożeniach

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Z aplikacji Regionalny System Ostrzegania użytkownicy korzystali dotąd przede wszystkim w celu czerpania informacji o ryzyku wystąpienia klęsk żywiołowych czy potencjalnie niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. MSWiA ogłosiło właśnie, że odtąd jej użytkownicy będą także informowani o incydentach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Komunikaty o cyberzagrożeniach będą przygotowywane we współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Dyrektorem Naukowej i Akademickiej Instytutu Badawczego. To właśnie komunikaty Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej zostaną dołączone do informacji, o których powiadamiać będzie aplikacja RSO. Ponadto Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ma także przygotowywać poradniki dotyczące ochrony przed najpopularniejszymi zagrożeniami podobne do tych, jakie aktualnie publikowane są w RSO w celu ograniczenia zatruć tlenkiem węgla.

W aplikacji pojawił się już nawet pierwszy alert. Ostrzega on o podatnościach pakietu Microsoft Office 2007, 2010 , 2013 i 2016 i informuje, że Microsoft wydał już poprawki, które dostępne są w Windows Update. Nie zabrakło także informacji o samej podatności – widoczny jest nieaktywny link do stron Microsoftu, skąd wiemy, że MSWiA przestrzega przed podatnością CVE-2017-11882. Pozwala ona na zdalne wykonanie kodu z uprawnieniami bieżącego użytkownika po uruchomieniu w pakiecie lub WordPadzie odpowiednio spreparowanego pliku.

Najnowsza wersja Regionalnego Systemu Ostrzegania uzupełniona o komunikaty o cyberzagrożeniach (czy też podatnościach pakietu biurowego Office) dostępna jest w naszej bazie oprogramowania w wersji na Androida, iOS-a oraz mobilnego Windowsa.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane