r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Registry Finder 2.15

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Registry Finder to niewielkie, dostępne za darmo narzędzie przydatne przy przeszukiwaniu systemowego rejestru w poszukiwaniu konkretnych wartości np. powiązanych wpisów z usuniętymi aplikacjami albo ukrytymi opcjami samego systemu operacyjnego. Cechuje się rozbudowaną wyszukiwarką, w której możliwe jest zarówno klasyczne szukanie haseł (z uwzględnieniem treści, które mają się nie znaleźć w wynikach), jak i stosowanie wyrażeń regularnych.

Program posiada prosty i czytelny interfejs, pozbawiony jakichkolwiek wodotrysków - widać, że autor założył, że jego aplikacja ma po prostu działać i nie zajmować się niczym więcej. Pod tym względem ciężko coś zarzucić, Registry Finder działa bowiem szybko i jego użytkowanie nie powinno sprawić nikomu najmniejszych problemów. Okno programu podzielone jest na kilka części: podgląd całego rejestru w lewym panelu, przeglądarka z zakładkami umiejscowiona nieco powyżej, wyniki wyszukiwania w prawym panelu oraz historia zmian i dokonanych operacji poniżej.

r   e   k   l   a   m   a

Korzystanie z aplikacji to głównie używanie wyszukiwarki, która pozwala na dokonanie kilku wyborów przed rozpoczęciem operacji. Możemy między innymi przeszukiwać cały rejestr albo tylko wybrany klucz, ograniczyć rezultaty do konkretnych rodzajów danych, wyszukiwać w ukrytych wartościach czy też brać pod uwagę tylko całościowe dopasowanie zapytania. Odnalezione wyniki możemy dowolnie edytować, kopiować lub usuwać - oczywiście, zalecana jest odpowiednia wiedza, aby nie uszkodzić rejestru, a tym samym samego systemu.

Uwaga!

Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Registry Finder teraz z wyrażeniami regularnymi – idealna metoda na Rejestr Windowsa?

14
OPROGRAMOWANIE 13.12.2016 | Oskar Ziomek

Edycja Rejestru w Windowsie w większości codziennych sytuacji jest niepotrzebna, czasem bywa skomplikowana, a początkujący użytkownicy komputera mogą nawet o jej możliwości nie wiedzieć. Zdarzają się jednak takie okoliczności, w których ingerencja w zawartość Rejestru jest konieczna i wtedy z pomocą przyjść może Registry Finder – program do wyszukiwania i edycji wpisów, teraz również z obsługą wyrażeń regularnych. Wyrażenia regularne lub w skrócie – regexy – to wzorce, którymi opisać można dowolne łańcuchy znaków, a więc zdania, adresy, numery telefonów i wiele innych. Mają rozbudowane…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.