Registry Finder Registry Finder 2.34.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Registry Finder to niewielkie, dostępne za darmo narzędzie przydatne przy przeszukiwaniu systemowego rejestru w poszukiwaniu konkretnych wartości np. powiązanych wpisów z usuniętymi aplikacjami albo ukrytymi opcjami samego systemu operacyjnego. Cechuje się rozbudowaną wyszukiwarką, w której możliwe jest zarówno klasyczne szukanie haseł (z uwzględnieniem treści, które mają się nie znaleźć w wynikach), jak i stosowanie wyrażeń regularnych.

Program posiada prosty i czytelny interfejs, pozbawiony jakichkolwiek wodotrysków - widać, że autor założył, że jego aplikacja ma po prostu działać i nie zajmować się niczym więcej. Pod tym względem ciężko coś zarzucić, Registry Finder działa bowiem szybko i jego użytkowanie nie powinno sprawić nikomu najmniejszych problemów. Okno programu podzielone jest na kilka części: podgląd całego rejestru w lewym panelu, przeglądarka z zakładkami umiejscowiona nieco powyżej, wyniki wyszukiwania w prawym panelu oraz historia zmian i dokonanych operacji poniżej.

Korzystanie z aplikacji to głównie używanie wyszukiwarki, która pozwala na dokonanie kilku wyborów przed rozpoczęciem operacji. Możemy między innymi przeszukiwać cały rejestr albo tylko wybrany klucz, ograniczyć rezultaty do konkretnych rodzajów danych, wyszukiwać w ukrytych wartościach czy też brać pod uwagę tylko całościowe dopasowanie zapytania. Odnalezione wyniki możemy dowolnie edytować, kopiować lub usuwać - oczywiście, zalecana jest odpowiednia wiedza, aby nie uszkodzić rejestru, a tym samym samego systemu.

Uwaga!

Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!