reklama

Rejestruj wyszukiwanie z Yahoo! Search Pad

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft od dłuższego czasu prowadzi bitwę z Google o hegemonię na rynku wyszukiwarek internetowych. Jak widać, nie poddaje się również trzeci, nieco zapomniany już gracz - Yahoo!, wzbogacając swoją wyszukiwarkę o Search Pad.

Wspomniana wyżej innowacja to rodzaj inteligentnego notatnika, który śledzi prowadzone przez użytkownika wyszukiwanie. Głównym celem Search Pada jest automatyczne zapisywanie adresów otwieranych z wyszukiwarki stron WWW. Narzędzie samo opatruje je miniaturką i zestawia w jednym miejscu. Do zebranych adresów witryn można dołączyć pobraną z nich treść. Wszystkie zapisane pozycje mogą być dodatkowo komentowane, edytowane, drukowane, a całość udostępniona innym osobom.

Funkcjonowanie Yahoo! Search Pad nie wzbudza zastrzeżeń. Co warte uwagi - niezainteresowane dodatkiem osoby nie są natarczywie nagabywane do jego wykorzystywania, co często zdarza się w przypadku wprowadzania do usług nowości.

Search Pad jest aktualnie w fazie beta. Jak radzi on sobie podczas wyszukiwania, można przekonać się już teraz otwierając witrynę Yahoo! Search.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama