Reklama u nas - dlaczego warto?

To proste – jesteśmy największym i najbardziej uznanym polskim serwisem internetowym poświęconym szeroko pojętej tematyce nowych technologii. Posiadamy wyjątkowo starannie wyselekcjonowany katalog aplikacji, publikujemy aktualności branżowe, artykuły techniczne, testy sprzętu, demonstracje, prezentacje oraz filmy wideo ze świata nowych technologii. Jesteśmy niezależnym i opiniotwórczym wydawcą, cieszymy się dużą reputacją oraz wysoką skutecznością w dostarczaniu poszukiwanych treści - tworzymy uznaną kopalnię wiedzy i zasobów dla wszystkich użytkowników komputerów.

Docieramy do 6 mln unikalnych użytkowników miesięcznie generując przy tym niemal 20 mln odsłon stron. Według branżowego badania Megapanel realizowanego przez PBI/Gemius jesteśmy niekwestionowanym liderem w kategorii „Nowe technologie” i jedną z największych polskich witryn internetowych w zestawieniu generalnym.

Nasi czytelnicy to ludzie zainteresowani nowoczesnymi technologiami, którzy cenią sobie wartość praw niematerialnych i walory korzystania z rozwiązań sprawdzonych i legalnych. Przeszło 80% to osoby w wieku między 15 a 39 rokiem życia, niemal 75% ma wykształcenie średnie lub wyższe.

Jesteśmy w pełni przygotowani do profesjonalnej publikacji internetowych form reklamy. Korzystamy z zaawansowanego adserwera Google DoubleClick for Publishers, który pozwala nam precyzyjnie kontrolować emisję reklam oraz przejrzyście dla reklamodawców prezentować przebieg i skuteczność kampanii. Nasz zasięg monitorowany jest przez dwa niezależne podmioty - Google Analitycs oraz Gemius - dostarczające wiarygodnych badań oglądalności i zachowania czytelników.

Współpraca z nami może być szczególnie atrakcyjna nie tylko ze względu na korzyści płynące z możliwości dotarcia do cennej grupy odbiorców. Naszym atutem jest również niezależność od zewnętrznych agencji reklamowych, która pozwala nam oferować znacznie bardziej przystępne i elastyczne produkty reklamowe. Służymy doradztwem w zakresie wyboru najbardziej efektywnych mechanizmów promocji, w ramach współpracy możemy przygotować profesjonalne formy reklamowe.

Formy i działania reklamowe

Na łamach serwisu nie emitujemy reklam inwazyjnych, które utrudniają użytkownikom korzystanie z treści. Nie emitujemy kampanii wykorzystujących nośniki typu toplayer, formy z automatycznie startującą ścieżką audio czy w jakikolwiek inny sposób przysłaniające lub zniekształcające treść.

Powoduje to, że skuteczność standardowym form reklamowych jest u nas wyraźnie ponadprzeciętna. Oferujemy możliwość emisji różnego rodzaju bannerów - zarówno form standardowych takich jak Wideboard czy Halfpage, jak i niestandardowych, takich jak ponadprzeciętnie skuteczne formy przy pobieraniu. Emisja może być realizowana na wszystkich stronach serwisu lub ograniczona do konkretnych sekcji czy działów tematycznych (np. dla grafików, księgowych lub menadżerów) lub akcji użytkownika (jak pobieranie plików).

Realizujemy także projekty i akcje niestandardowe. W szczególności, na bazie wytycznych i materiałów od klienta możemy przygotować karnację całego serwisu (tzw. skórkę, czyli normalnie zielony wygląd stron, który może uwzględniać elementy identyfikacji wizualnej innych marek) lub ciekawy konkurs (np. polowanie na licencje lub trwającą dłuższy okres czasu akcję angażującą użytkowników).

Modele emisji i rozliczeń

Podstawowa forma zlecenia reklamy to emisja konkretnej ilości wyświetleń bannerów na łamach stron serwisu rozliczana w cenie za każdy 1.000 odsłon kreacji (tzw. CPM, czyli cost per mile). Cena CPM zależy od rodzaju nośnika, wybranej powierzchni (np. strona główna), okresu i wielkości zlecenia.

W większości wypadków emisja jest realizowana poprzez proporcjonalne rozłożenie uzgodnionej liczby odsłon na zdefiniowany okres czasu (np. miesiąc). Na niektórych powierzchniach oferujemy także stałą emisję na zasadach wyłączności, rozliczaną za każdy dzień emisji (tzw. FF czyli flat fee).

Emisja może zakładać capping, czyli ograniczenie liczby wyświetleń reklamy temu samemu użytkownikowi w celu zwiększenia zasięgu i skuteczności kampanii. Oferujemy także geotargetowanie, czyli emisję reklamy tylko dla użytkowników z danego regionu, np. z Dolnego Śląska lub Wrocławia. Kampanie możemy również profilować wyłącznie do użytkowników przeglądających określone treści - np. dział z aplikacjami dla firm, do domu, dla księgowych, architektów, do zabawy z multimediami, nauki języków obcych, obróbki zdjęć, projektowania 3D, programowania, pracy, rozrywki i wielu innych zastosowań.

Przykładowe zlecenie reklamy to np. 1 mln odsłon z cappingiem 3xUU (co oznacza dotarcie do 333 tys. użytkowników, do każdego trzykrotnie) form Billboard 750x100 px, Double Billboard 750x200 px i Rectangle 300x250 px emitowanych na stronie głównej serwisu oraz w dziale z aplikacjami do fakturowania przez okres dwóch tygodni. Zlecenie według życzenia klienta wystawia nasz dział reklamy, kampania startuje zaraz po otrzymaniu przez nas podpisanej kopii zamówienia, a po zakończeniu klient otrzymuje raport z przebiegu oraz fakturę.

Zachęcamy do kontaktu, dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną, atrakcyjną ofertę. Dzięki pełnej niezależności od agencji oferujemy bardzo wysokie rabaty i ceny emisji reklamy na naszych łamach są wyjątkowo konkurencyjne. Dla nowych klientów oferujemy możliwość przeprowadzenia kampanii próbnej ze specjalnym rabatem.

Kontakt

Powierzchnię reklamową sprzedajemy bezpośrednio, zapraszamy do kontaktu z biurem reklamy wydawcy serwisu:

dobreprogramy sp. z o.o.
pl. Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
tel: +48 71 7717200
fax: +48 71 7717201
reklama@dobreprogramy.pl