r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rekordowa grzywna dla firmy Apple

Strona główna Aktualności

Apple będzie musiał zapłacić rekordową grzywnę za naruszenie patentów. Na mocy wyroku sądu wyniosła ona aż 625,5 mln dolarów.

W piątek Apple przegrał wytoczoną w 2008 roku sprawę przez teksańską firmę Mirror Worlds LLC. Teraz dowiadujemy się, ile będzie musiała zapłacić spółka z Cupertino - zdaniem Bloomberga 625,5 mln dolarów. Prawnicy Mirror Worlds zarzucili twórcy Mac OS X nielegalne wykorzystanie w swoim systemie opatentowanych sposobów wyświetlania dokumentów. Chodziło między innymi o popularną funkcję Cover Flow znaną choćby z iTunes. Pozwala ona na płynne przeglądanie grafik, na przykład albumów. Oskarżenie dotyczyło także takich narzędzi jak wyszukiwarka systemowa Spotlight czy narzędzie do tworzenia kopii zapasowych Time Machine.

To jeden z najwyższych wyroków za naruszenie praw patentowych w historii Stanów Zjednoczonych. Patenty, na podstawie których został oskarżony Apple, zostały zarejestrowane w 1999 roku przez Davida Gerlentera, profesora Yale, związanego z Mirror Worlds. Po ogłoszeniu wyniku akcje firmy z Cupertino spadły o 1,4 procenta na giełdzie. Apple nie powinien jednak mieć większych problemów z zapłaceniem grzywny. Firma posiada 45,8 mld dolarów w gotówce i papierach wartościowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.