Rekordowa grzywna za spam w Holandii

Strona główna Aktualności

O autorze

Holenderski urząd nadzoru nad pocztą i telekomunikacją (OPTA) obciążył firmy Abodata V.O.F. i H.P.T. Development B.V. rekordową, bo wynoszącą 510 000 EUR grzywną za działalność spamerską.

Wspomniane firmy, według zgromadzonych przez OPTA informacji rozesłały do osób prywatnych przypuszczalnie około 4,5 mln niechcianych wiadomości. Reklamowana w nich była firma thuiswerkcentrale, specjalizująca się w pośrednictwie w telepracy. Osoby, do skrzynek których trafiały te wiadomości nakłaniane były do dzwonienia na numer telefoniczny rozpoczynający się od cyfr 0-900 (jest to odpowiednik polskich numerów 0-700). Sfrustrowani użytkownicy informowali o natrętnych wiadomościach holenderskie centrum antyspamowe, w rezultacie czego OPTA przeprowadziła trzy rewizje, które pozwoliły zgromadzić dowody na przestępczą działalność obu firm.

Szacuje się, iż firmy Abodata V.O.F. i H.P.T. Development B.V. za sprawą tego procederu zarobiły co najmniej 1,7 mln EUR.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi