Rekordowa ilość nowych domen

Strona główna Aktualności

O autorze

W trzecim kwartale 2004 r. zostało zarejestrowanych pięć milionów nowych domen internetowych, podała firma VeriSign. Oznacza to, że pod względem tempa rejestrowania nowych domen został ustanowiony kolejny rekord.

Analitycy podkreślają, że w czwartym kwartale 2004r. bardzo prawdopodobne jest dalsze poprawienie tego wyniku. Tak więc wygląda na to, że sektor internetowy - po okresie niewielkiej recesji - kontynuuje równomierny wzrost. Aktualnie na całym świecie zarejestrowanych jest 66,3 mln domen internetowych.

Najpopularniejszą domeną, jak nietrudno się domyśleć, jest .com, która stanowi prawie 47% wszystkich rejestracji. Na drugim miejscu znajdują się domeny charakterystyczne dla poszczególnych krajów, np.: .pl. Coraz popularniejsza staje się także nazwa .net, która została zarezerwowana dla organizacji zajmujących się sieciami komputerowymi. Choć w globalnym rozliczeniu domena ta stanowi zaledwie 8%, to w ostatnim okresie zanotowała ona przyrost rejestracji na poziomie 30%. Domeny .net generują ok. 155 mld listów elektronicznych dziennie.

© dobreprogramy
s