Rekordowa liczba testerów Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Ponad osiem milionów użytkowników wzięło udział w programie beta Windows 7. To rekordowa liczba zainteresowanych - poinformowała firma Microsoft.

Na tak dużą liczbę chętnych mogły przełożyć się trafne decyzje, jakie podjął Microsoft. Korporacja przewidziała tylko jedną wersję beta (build 7000) oraz RC (build 7100) mimo, że wielu beta-testerów twierdziło, iż to stanowczo za mało. Najnowsze kompilacje trafiały do subskrybentów MSDN i TechNet, a także testerów Microsoft Connect wcześniej, jednak niedługo po tym dostęp do nich otrzymywali wszyscy zainteresowani. Trzeba też wspomnieć, że udostępniane wersje beta i RC były bardzo stabilne.

Microsoft poinformował ponadto, że ponad 15 milionów osób zdecydowało się uczestniczyć w programie poprawy jakości obsługi klienta (CEIP) systemów Windows Vista oraz wczesnych wydań Windows 7. Pomogło to zebrać informacje dotyczące sposobu korzystania z systemu oraz występujących w nim problemów, a w rezultacie ulepszyć produkt. Na początku procesu produkcyjnego przetestowano ponad 600 pomysłów nowych funkcji dla Windows 7. Microsoft przeprowadził również badania oraz rozmowy z wieloma klientami z całego świata, by dowiedzieć się, czego żądają oni od systemu operacyjnego.

Niewątpliwie liczba osób, które wypróbowały testowe wersje Windows 7 byłaby duża większa, gdyby wliczyć w nią ilość kopii pobranych z sieci wymiany plików.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza