Rekordowe wyniki polskiego oddziału Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział Microsoft podał wyniki finansowe za rok fiskalny 2002, zakończony 30 czerwca, br. Sprzedaż licencji i usług w Polsce przekroczyła 155 milionów dolarów, co stanowi 11% wzrostu w porównaniu do roku poprzedniego.

"Sytuacja na polskim rynku IT jest trudna, dlatego w krótkim okresie nie należy się spodziewać szybkiego tempa wzrostu. Planując budżet, mieliśmy świadomość, że w takich warunkach osiągnięcie dwucyfrowego wzrostu sprzedaży będzie wyzwaniem. Cel udało się zrealizować i z tej perspektywy nie mam wątpliwości, że osiągnęliśmy fantastyczny rezultat" - podsumował Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Firma odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktowych. Rekordowy wynik osiągnięto w sprzedaży licencji serwerowych - wzrost o 60 % (w tym Microsoft Windows Server o 58%, a Microsoft SQL Server o 60%). Taka dynamika sprzedaży potwierdza mocną pozycję firmy na rynku zaawansowanych rozwiązań. Sukcesem jest też wzrost sprzedaży licencji narzędzi programistycznych, który wyniósł 108 % w porównaniu z rokiem ubiegłym. Duży wpływ na tak dobre wyniki roczne miała również odnotowana wartość sprzedaży systemów operacyjnych - wzrost o 9% (w tym Microsoft Windows XP Professional o 14%) i aplikacji biurowych - wzrost o 3,5 %.

Podsumowując miniony rok finansowy firma Microsoft przedstawiła również główne założenia na najbliższy okres. Polski oddział planuje wprowadzenie najnowszego pakietu z rodziny Office - Microsoft Office System 2003 oraz kolejne wersje Microsoft Exchange, Small Business Server i BizTalk Server. Microsoft zakłada, że rynek PC w Polsce w przyszłym roku wzrośnie o 9%, a serwerowy o 10 %. Bardzo ważnym rynkiem dla Microsoft jest rozwijający się segment małych i średnich przedsiębiorstw.

© dobreprogramy
s