Rekordowy Steam: 25 milionów użytkowników jednocześnie

Strona główna Aktualności

O autorze

2 stycznia 2021 roku Steam przełamał barierę liczby użytkowników będących równocześnie online – 25 milionów robi wrażenie.

Padł kolejny rekord chwilowego użytkowania platformy. Według SteamDB, platforma osiągnęła szczyt z około 25,4 milionami użytkowników, z których 7,4 miliona to aktywni gracze.

Stały wzrost, jakim cieszy się Steam, to permanentne zjawisko na przestrzeni ostatnich lat. Bez popularnej platformy gracze na całym świecie już nie wyobrażają sobie życia w świecie wirtualnym. Miejsce skupia nie tylko samych graczy, lecz także recenzentów i twórców gier.

Świętując rekord, Valve opracowało mechanizm wyszukiwania i podpowiedzi Steam Labs nazwany „Exploring Sales”, który powinien zapewniać przejrzystość w procesie przeglądania poszczególnych propozycji.

Okolicznościowe zniżki

Warto przypomnieć, że w trakcie trwania każdej z akcji specjalnych Steam platforma oferuje tysiące tytułów ze zniżką. W ramach tegorocznej wyprzedaży wprowadzono kilkanaście stron wyprzedaży poświęconych gatunkom i tematom, aby pomóc graczom przeglądać i odkrywać najpopularniejsze gry objęte rabatem podczas wydarzenia.

Okazało się, że specjalnie przygotowane strony tematyczne generowały więcej wizyt na stronach w sklepie z grami podczas wyprzedaży niż wszystkie inne podlinki wyszukiwania w sklepie Steam. Z wyjątkiem jednego – belki zawierającej polecane gry na górze strony głównej.

Biorąc pod uwagę popularność stron tematycznych, platforma wprowadziła więcej możliwości bezpośredniego wyszukiwania, popartego kilkoma sprytnymi rozwiązaniami, dzięki czemu Steam może z łatwością dopasować propozycje do upodobań danej osoby.

Przeglądanie fasetowe: dopasowanie wyszukiwanie podczas eksploracji

Fasetowe przeglądanie to system wyszukiwania oparty na klasyfikacji fasetowej, pozwalający użytkownikom na odnajdywanie zbiorów informacji posiadających cechy wspólne. W tym celu wykorzystywane są zestawy filtrów. Mechanizm ten stosuje także platforma Steam, więc z pewnością nie przegapimy interesującego tematu i gatunku gry.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

© dobreprogramy
s