r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rekordowy zysk Apple za trzeci kwartał

Strona główna Aktualności

Apple ogłosił wyjątkowo dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Firmie udało się po raz kolejny pobić rekord przychodów oraz zysku netto.

W trzecim kwartale finansowym zakończonym pod koniec czerwca przychody firmy wyniosły 15,7 mld dolarów, natomiast zysk netto - 3,25 mld dolarów (3,51 dolary za akcję). To rekordowa suma w historii firmy. W analogicznym okresie w 2009 roku Apple miał przychód w wysokości 9,73 mld dolarów. Do tak dobrej kondycji finansowej firmy przyczyniła się sprzedaż iPhone’ów i nowego tabletu. W trzecim kwartale Apple sprzedał 8,4 mln smartfonów i 3,27 mln iPadów. Warto zauważyć, że sprzedaż tabletu prawie przerosła liczbę kupowanych komputerów z logo nadgryzionego jabłka. W sumie na świecie znajduje się ponad 100 mln urządzeń z zainstalowanym systemem iOS.

Podczas prezentacji wyników finansowych dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, zapowiedział, że w przyszłym kwartale Apple chce zwiększyć przychody do 18 mld dolarów. Mamy fantastyczne, nowe produkty, które pojawią się jeszcze w tym roku - zapowiadał z kolei Steve Jobs. Oppenheimer stwierdził, że do końca tego roku ruszy ogromne centrum informatyczne w Kalifornii zbudowane za ponad 1 mld dolarów. Krążą pogłoski, że ma ono służyć do wprowadzenia nowej usługi - iTunes w chmurze obliczeniowej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.