Rekordowy zysk Apple za trzeci kwartał

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple ogłosił wyjątkowo dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Firmie udało się po raz kolejny pobić rekord przychodów oraz zysku netto.

W trzecim kwartale finansowym zakończonym pod koniec czerwca przychody firmy wyniosły 15,7 mld dolarów, natomiast zysk netto - 3,25 mld dolarów (3,51 dolary za akcję). To rekordowa suma w historii firmy. W analogicznym okresie w 2009 roku Apple miał przychód w wysokości 9,73 mld dolarów. Do tak dobrej kondycji finansowej firmy przyczyniła się sprzedaż iPhone’ów i nowego tabletu. W trzecim kwartale Apple sprzedał 8,4 mln smartfonów i 3,27 mln iPadów. Warto zauważyć, że sprzedaż tabletu prawie przerosła liczbę kupowanych komputerów z logo nadgryzionego jabłka. W sumie na świecie znajduje się ponad 100 mln urządzeń z zainstalowanym systemem iOS.

Podczas prezentacji wyników finansowych dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, zapowiedział, że w przyszłym kwartale Apple chce zwiększyć przychody do 18 mld dolarów. Mamy fantastyczne, nowe produkty, które pojawią się jeszcze w tym roku - zapowiadał z kolei Steve Jobs. Oppenheimer stwierdził, że do końca tego roku ruszy ogromne centrum informatyczne w Kalifornii zbudowane za ponad 1 mld dolarów. Krążą pogłoski, że ma ono służyć do wprowadzenia nowej usługi - iTunes w chmurze obliczeniowej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji