Rekordzista Guinnessa ma w kolekcji aż 11 tysięcy gier

Rekordzista Guinnessa ma w kolekcji aż 11 tysięcy gier

27.12.2013 12:02, aktualizacja: 28.12.2013 13:50

Pod choinką pewnie masa osób znalazła pudełka z grami, które postawiła sobie zaraz na półeczce, obok innych posiadanych, by z dumą nabrać w płuca powietrza na widok pięknie rozrastającej się z biegiem czasu kolekcji. Ponad 11 tysięcy pozycji jednak nie pomieściłyby nie tylko na półce, ale nawet w przeciętnym polskim mieszkaniu, a tyloma uzbieranymi w swoim domu w Buffalo w USA pozycjami może pochwalić się obecnie Michael Thomasson, najnowszy rekordzista Guinnessa. Oficjalnie ma przypisanych 10,607 gier. Wkrótce po podliczeniu doszukał się po kątach kolejnych kilku setek tytułów.

Michael Thomasson i jego kolekcja. Fot. Brianna Blank
Michael Thomasson i jego kolekcja. Fot. Brianna Blank

Pierwszą grę dostał na Gwiazdkę w wieku 12 lat, był to Cosmic Avenger na Colecovision, które otrzymał... rok później. Od tamtego czasu postanowił zgromadzić wszystkie możliwe produkcje, jak również oczywiście urządzenia niezbędne do ich uruchomienia. Mając 43 lata może pochwalić się kolekcją wartą nawet 800 tysięcy dolarów. Thomasson zdradza jednak, że dwukrotnie w międzyczasie wyzbył się wszystkiego. Raz, aby w 1989 roku uzbierać na konsolę SEGA Genesis, a w 1998 na własny ślub. Od tamtego czasu nabywał na nowo średnio 2 gry dziennie, rocznie nie wychodząc jednak ponad wspólnie ustalony budżet 3 tysięcy dolarów na ten cel. Michael mało ma obecnie czasu na trzymanie padów czy innych joysticków w dłoniach. Projektuje gry zawodowo, a także naucza tego i historii świata elektronicznej rozrywki, jak też animacji 2D, na lokalnym uniwersytecie. Pisuje do magazynów branżowych czy książek, a na co dzień wolny czas wypełniają mu obowiązki domowe, głównie zabawa z córeczką Anną, która ma 5 lat.

Poprzedni rekord, czyli 8,616 pozycji Richarda Lecce z 2010 roku, choć dużo mniejszy, mimo wszystko też powinien zrobić wrażenie na rodzimych kolekcjonerach. Znam kilka osób, które w naszych realiach dzielnie starały się zbudować własną jaskinię gier, ale niestety sytuacja ekonomiczna zmusiła ich do pozbycia się gromadzonych przez lata skarbów, nierzadko po cenach zwykłych zabawek dla dzieci. Nigdy jak Michael nie próbowały potem już ponownie, pochłonięte zmaganiami z realiami życia codziennego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)