Rekordzista w handlu pirackimi płytami

Strona główna Aktualności

O autorze

Już po raz szósty 40-letni mieszkaniec Gliwic został zatrzymany przez gliwicką policję za handel pirackimi płytami CD i DVD. Swoją działalność przestępczą rozpoczął w roku 1997 roku.

"Ten mężczyzna jest swoistym rekordzistą w naszym mieście" - powiedziała rzecznik prasowy gliwickiej policji nadkom. Magdalena Zielińska. Policjanci znaleźli w barze w pobliżu targowiska, na którym handlował, blisko 500 sztuk pirackich płyt z muzyką i filmami należących do mężczyzny.

Gliwiczanin od lat handlował nielegalnym towarem na targu przy ulicy Fredry w Gliwicach. Tym razem wpadł na nowy pomysł, jak oszukać policjantów. Na stoisku oferował buty oraz skarpetki. Obok znajdował się stolik, gdzie rozłożone były okładki z płyt CD i DVD oraz pełna lista oferowanych nagrań. Każdy, kto był zainteresowany zakupem, w ciągu 15 minut otrzymywał towar.

"W razie interwencji policji 40-latek miał gotowe wytłumaczenie: handel okładkami nie jest zabroniony, a każdemu może się zdarzyć ich utrata lub zniszczenie. Dlatego - jak tłumaczył - oferując ten towar chciał umożliwić uzupełnienie braków" - dodała rzecznik.

© dobreprogramy
s