Reksio i Miasto Sekretów

Strona główna Windows Gry Dla dzieci
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Reksio: Miasto Sekretów to edukacyjna gra przygodowa dla dzieci stworzona przez polskie studio Aidem Media. Reksio oraz jego przyjaciel Kretes trafiają do podziemnego świata kretów, gdzie przyjdzie im rozwiązać wiele zagadek i przeżyć niesamowitą przygodę.

Fabuła i rozgrywka

Kiedy Reksio przypadkiem wpada do dziury w piwnicy i znika w ciemnych podziemiach, Kretes postanawia ruszyć mu na ratunek. Po znalezieniu bezpiecznego sposobu na zejście pod ziemię, rozpoczyna podróż przez plątaniny korytarzy, aż natrafia na miasto zamieszkiwane przez krety. Okazuje się, że Reksio został uwięziony i oskarżony o szpiegostwo. Kretes musi więc dotrzeć do przyjaciela i pomóc mu się uwolnić.

Gra Reksio: Miasto Sekretów podzielona jest na epizody. Każdy z nich stawia przed graczem wyzwanie pod postacią zagadki. Aby ją rozwiązać, trzeba będzie szukać ukrytych w lokacji przedmiotów, niekiedy łączyć je ze sobą w celu otrzymania zupełnie nowego i tak dopasować do siebie elementy, by móc przejść dalej.

Żartobliwe wtrącenia czy komentarze głównych bohaterów oraz pojawiających się na ich drodze postaci, dodają produkcji humoru i lekkości Nie brakuje również ciekawostek, które dodatkowo rozwijają młode umysły. Reksio: Miasto Sekretów niezaprzeczalnie zmusza do kombinowania i kreatywnego myślenia. Rozwiązania zagadek nie są podane na tacy, a przedmioty wchodzące w interakcje nie wyróżniają się w żaden sposób na tle otoczenia.

Gra należy do typu “wskaż i kliknij”, poruszanie i interakcje z otoczeniem obsługiwane są więc tylko i wyłącznie za pomocą myszki. W momencie najechania kursorem na interaktywny element otoczenia, pojawia się jedna z czterech ikonek:

  • ze stopą – oznacza, że postać może w to miejsce pójść
  • z buzią – informuje o możliwości podjęcia dialogu z postacią
  • ręka – wskazuje na to, że dany obiekt da się podnieść
  • z drzwiami – oznacza przejście

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!