r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Relacja z konferencji Wikimedia Polska 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

1-3 maja w Jadwisinie niedaleko Warszawy odbyła się Konferencja Wikimedia Polska 2009 - czwarta tego rodzaju impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Konferencja miała na celu spotkanie i wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym jak i twórców działających na polu wolnej kultury. Spotkanie każdego roku gromadzi coraz większe rzesze zainteresowanych gości oraz stałych współtwórców rozmaitych projektów Wikimedia. Tegoroczna impreza skupiła ich ponad setkę, a barw dodawało międzynarodowe towarzystwo. Jednym z uczestników był Richard M. Stallman - "ojciec" ruchu Wolnego Oprogramowania.

W konferencji uczestniczył jeden z naszych Czytelników - Quest-88 - który spisał swoje wrażenia w formie luźnej relacji. Zapraszamy do lektury!

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.