reklama

Relacja z konferencji Wikimedia Polska 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

1-3 maja w Jadwisinie niedaleko Warszawy odbyła się Konferencja Wikimedia Polska 2009 - czwarta tego rodzaju impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Konferencja miała na celu spotkanie i wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym jak i twórców działających na polu wolnej kultury. Spotkanie każdego roku gromadzi coraz większe rzesze zainteresowanych gości oraz stałych współtwórców rozmaitych projektów Wikimedia. Tegoroczna impreza skupiła ich ponad setkę, a barw dodawało międzynarodowe towarzystwo. Jednym z uczestników był Richard M. Stallman - "ojciec" ruchu Wolnego Oprogramowania.

W konferencji uczestniczył jeden z naszych Czytelników - Quest-88 - który spisał swoje wrażenia w formie luźnej relacji. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić