WordPress — moje ulubione wtyczki: Page-list

Nie wiem, czy to dobry pomysł rozpoczynać taką serię, ale zobaczę, jaka będzie reakcja na ten artykuł i wtedy zdecyduję. Używam WordPressa od dłuższego czasu i uważam go za najlepszy CMS, jaki obecnie jest dostępny. Używałem Joomli, Drupala i całej masy podobnych, ale WordPress jest najbardziej intuicyjny, elastyczny i ma największe możliwości personalizacji, do tego dochodzi ogromne zaplecze społeczności, która tworzy dodatki i potrafi rozwiązać praktycznie każdy napotkany problem. Postanowiłem więc podzielić się kilkoma radami, które mogą się komuś przydać.

Instalacja Windowsa 7 — poziom Master

Całe zamieszanie miało miejsce jakiś czas temu, ale teraz postanowiłem się podzielić z Wami tymi doświadczeniami.

Dane:

  • Montowany dysk SSD: Samsung 840 EVO 250GB.

Komputer na którym był instalowany SSD:

  • Procesor AMD - nie pamiętam dokładnie jaki
  • Płyta ASUS M5A 78L-M V2
  • Pamięć: 4GB RAM

Mój komputer:

  • Procesor Intel Core i5-4440
  • Płyta GIGABYTE GA-B85-HD3
  • 8GB RAM

Ubuntu – instalacja, problemy, GRUB2, naprawa MBR

Pierwotnie tekst pochodzi z mojej strony, jest dosyć leciwy, ale zainteresowanie nim było i jest ogromne, co oznacza, że jednak ludzie poszukują tych informacji. Skoro to komuś pomaga, to postanowiłem zamieścić to również tutaj :-)Oczywiście od powstania artykułu minęło już sporo czasu, zmieniły się wersje, ale zasada działania pozostała.

Linux Ubuntu – nie trzeba go przedstawiać. W tym artykule zajmę się wersją 10.04 LTS, gdyż jest to obecnie najnowsza wersja.

Jak się przygotować do instalacji…

1. Warto przeczytać tą stronę:

Przesiadka z Chrome na Firefox

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wtyczka flash w Chrome nagminnie się wysypuje. Na początku myślałem, że to wina Adobe, ale na innych przeglądarkach wszystko działa poprawnie.Dzisiaj miarka się przebrała. Zagościł u mnie ponownie Firefox. Mało tego, na telefonie również zainstalowałem Firefoxa i testuję sobie jego działanie.Zobaczymy jak się sprawy potoczą, póki co jestem zadowolony. Zawieszenia stron jak ręką odjął.Firefox vs Chrome = 1:0  

Zmiany, zmiany...

Całkiem zapomniałem, że tu jakiś blog jest :-)

Przypadkiem wszedłem na mój profil, a tam stary wpis... heh już nie używam Ubuntu :-P jednak królem systemów operacyjnych jest Windows 7 (przynajmniej do zastosowań domowych - rozrywka, Internet). Pozostał natomiast Chrome, choć akurat teraz piszę używając Firefoxa.

Co do iPhona, wiele się zmieniło od tamtego wpisu. Chociaż nadal używam iP, to następnym moim telefonem nie będzie już produkt od Apple.