Remote Desktop Connection Client for Mac 2.0 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał wersję rozwojową beta programu Remote Desktop Connection Client for Mac 2.0.

Remote Desktop Connection for Mac to program kliencki firmy Microsoft umożliwiający zdalne zarządzanie komputerem / serwerem opartym o system operacyjny Windows XP Professional, Windows Server 2003 lub Windows Vista Business, Enterprise i Ultimate, za pośrednictwem usługi Remote Desktop Connection, z poziomu komputerów wyposażonych w system Mac OS X. Zarządzenie komputerem, z którym następuje połączenie jest możliwe za pośrednictwem jego pulpitu - wyświetlanego i odświeżanego na bieżąco.

Najważniejsze nowości w wersji 2.0 to lepsza kompatybilność z systemem Windows Vista dzięki wsparciu Remote Desktop Protocol 6.0, możliwość połączenia z wieloma komputerami równocześnie, możliwość zmiany rozmiaru okna sesji lub przełączenia w tryb pełnoekranowy w trakcie trwania sesji, a także wsparcie dla skonfigurowanych drukarek po stronie klienta, również tych nie obsługujących PostScript. Program udostępniany jest w postaci jednego, uniwersalnego instalatora zarówno dla komputerów Macintosh z procesorami Intela, jak i PowerPC. Wymagany jest system Mac OS X w wersji 10.4.9 lub nowszej.

Remote Desktop Connection for Mac 2.0 Beta można pobrać bezpłatnie na stronach producenta. Działanie tej wersji jest ograniczone czasowo do 31 marca 2008 r. Przypominamy, że program ma status beta, co za tym idzie jego działanie może być niestabilne.

© dobreprogramy