r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Remote Server Administration Tools (RSAT) dla Windows 10 1.1

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia administracyjne (dla specjalistów IT)

Remote Server Administration Tools (RSAT), czyli Narzędzia administracji zdalnej serwera to zestaw aplikacji, przystawek do konsoli MMC oraz cmdletów PowerShella, które wspólnie umożliwiają zdalne zarządzanie wieloma serwerowymi usługami pracującymi pod kontrolą Windows Server 2016 i wcześniejszych z poziomu komputera klienckiego z systemem Windows 10.

RSAT składa się z wielu różnych komponentów. Flagowym składnikiem zestawu jest konsola Server Manager, z poziomu której można centralnie zarządzać systemami Windows Server za pośrednictwem usługi Windows Remote Management (WinRM). Konsola ta umożliwia dodawanie wielu serwerów i łącznie ich w grupy, a następnie zbiorcze monitorowanie najbardziej podstawowych parametrów ich pracy. Z poziomu konsoli w wygodny sposób można również instalować i usuwać role oraz funkcje serwera, a także wywoływać pozostałe, bardziej specjalistyczne narzędzia administracyjne, przeglądać logi, uruchamiać zdalne polecenia (na przykład poprzez PowerShell Commands, wcześniej znane jako PowerShell Remoting), podłączać się do pulpitu zdalnego czy restartować system.

Pakiet narzędzi RSAT to również liczne przystawki do konsoli MMC oraz menadżery, dzięki którym można zarządzać usługą Active Directory, zasadami Group Policy, urzędami usług certyfikacyjnych, klastrami Failover Clustering, usługą DFS i replikacją, serwerami Hyper-V, IIS, DNS i innymi.

Uwaga!

Obecnie dostępny jest jedynie RSAT przeznaczony dla systemów Windows 10 w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft wydaje RSAT dla Windows 10, administratorzy mogą odetchnąć

26
20.08.2015  •  Wojciech Kowasz

Premiera Windows 10 miała miejsce już blisko miesiąc temu, ale do dzisiaj nie było możliwe zdalne zarządzanie serwerowymi usługami Microsoftu z tego systemu. Powodem był brak narzędzi Remote Server Administration Tools zgodnych z najnowszymi Okienkami. Teraz administratorzy mogą odetchnąć i spokojnie migrować, choć na razie tylko ci pracujący z angielskimi wersjami systemu. RSAT, czyli po polsku Narzędzia administracji zdalnej serwera, składa się z wielu różnych komponentów. Flagowym składnikiem zestawu jest konsola Server Manager, z poziomu której można centralnie zarządzać systemami…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   37 #3 12.05.2017 20:34

Nowatorski program, robi to co do niego należy :P

Radek68   22 #2 12.07.2016 09:14

"Uwaga!
Obecnie dostępny jest jedynie RSAT przeznaczony dla systemów Windows 10 w angielskiej wersji językowej."

Ja po zainstalowaniu RSAT dla Windows 10 (ściągniętego stąd) całość mam w języku polskim.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.07.2016 09:15
darek719   41 #1 29.10.2015 11:35

prosty i nowoczesny interfejs, to lubie :p

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.