Removable Access Tool Removable Access Tool 1.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Removable Access Tool (w skrócie Ratool) to niewielkie i nieskomplikowane narzędzie do ochrony zgromadzonych na komputerze danych. Pozwala ono zablokować możliwość kopiowania plików na takie nośniki danych jak pendrive czy zewnętrzny dysk twardy.

Program kierowany jest do użytkowników, którzy chcieliby zabezpieczyć przed skopiowaniem poufne dane w trakcie swojej nieobecności. Przy jego użyciu możemy bardzo łatwo zablokować dostęp do wszelakich nośników danych podłączanych do komputera za pośrednictwem portu USB lub ograniczyć go jedynie do odczytu zgromadzonych na nich danych. Ratool oferuje ponadto funkcje wyświetlania ukrytych na zewnętrznych dyskach plików, dezaktywacji opcji autouruchamiania USB oraz bezpiecznego odłączania urządzeń USB. Dostęp do ustawień narzędzia zabezpieczyć możemy hasłem.

Narzędzie Ratool poza ochroną cennych danych przed skopiowaniem pozawala również zabezpieczać komputer przed infekcjami rozpowszechnianymi za pośrednictwem wymiennych nośników danych. Za jego wykorzystaniem przemawia fakt, że jest bardzo proste w obsłudze i nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!