Renegade X Open Beta

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Renegade X to darmowa strzelanka z elementami strategii stanowiąca duchowego spadkobiercę gry Command & Conquer: Renegade z 2002 roku. Projekt rozwijany od lat, który rozpoczął żywot jako popularna modyfikacja dla Unreal Tournament III ostatecznie postanowiono uniezależnić od wytworu Epic Games i z pomocą pakietu Unreal Development Kit zrobić z niego osobną grę.

Jakiś czas temu wypuszczono pierwszą część produkcji oddającą nam do dyspozycji kilka emocjonujących misji dla samotnych graczy, a teraz dołożono wreszcie do tego tryb rozgrywki wieloosobowej. Opowiemy się po jednej z dwóch doskonale znanych fanom C&C stron: GDI lub Bractwa NOD walcząc z przeciwnikiem bezpośrednio i starając się zniszczyć jego bazę jednocześnie broniąc własnej.

Każdy obóz składa się z kilku budowli pełniących określoną funkcję. Chcąc przykładowo odciąć wroga od źródła gotówki na rozwój wpierw musimy zniszczymy mu rafinerię, a przy okazji odpowiednio unieszkodliwić ciężarówki dowożące cenne Tiberium. Burząc baraki uniemożliwimy nieprzyjacielowi granie bardziej zaawansowanymi klasami postaci, a bez lotniska nie użyje on w boju pojazdów. Czasem zadanie utrudni automatyczny system obrony, wtedy najpierw warto zlikwidować elektrownię. Pojawiają się też neutralne silosy, których przejęcie da nam dodatkowe środki na rozwój naszej drużyny.

Kasę w grze wydaje się głównie na potężniejsze wyposażenie. Domyślnie w starciach będą brały udział nawet 64 osoby, a do dyspozycji dostaną ponad 30 różnorodnych broni (w tym narzędzie do naprawiania struktur i maszyn) oraz 15 pojazdów. Nie zabraknie także potężnych ataków chociażby przy użyciu bomby atomowej.

Renegade X: Black Dawn to wojskowy FPS mocno osadzony we współczesnych realiach wojennych. Posiada bardzo dobrą oprawę audiowizualną i w miarę wysoki realizm zachowań oraz ruchu postaci jak również przebiegu całej akcji gry.

Uwaga!

  • Tytuł posiada status Beta, ale w trakcie gry nie stwierdziliśmy poważniejszych uchybień uniemożliwiających bądź w jakikolwiek sposób utrudniających rozgrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!