Reprezentacja Polski na finały Imagine Cup 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił oficjalną listę drużyn i uczestników, którzy w lipcu będą reprezentować Polskę w międzynarodowych finałach konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2008.

W tegorocznej edycji Polacy zakwalifikowali się do rozgrywki finałowej w czterech kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Algorytm, Projektowanie Oprogramowania oraz Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność.

W kategorii "Projektowanie Systemów Wbudowanych" Polskę będzie reprezentować w Paryżu drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Piotr Ślęzak oraz Jakub Pawłowski. Kierownikiem grupy jest mgr Wojciech Świtała. W kategorii "Algorytm" nasz kraj będzie reprezentować Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej.

W kategorii "Projektowanie Oprogramowania" do rozgrywki stanie zespół Demoscene Spririt z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w składzie Agata Czapracka, Szymon Majewski, Łukasz Michniewicz i Wiktoria Szydło oraz Agata Majewska z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Drużyna Demoscene Spririt zaprojektowała aplikację LifeTracker, która umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Praca powstawała pod kierunkiem mgr Tomasza Gdali. Było to najlepsze rozwiązanie w kategorii Projektowanie Oprogramowania. W specjalnej podkategorii "Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność" naszym reprezentantem będzie zespół Together z Politechniki Poznańskiej w składzie: Dariusz Walczak, Marcin Wrzos, Piotr Sikora oraz Tomasz Nowak. Grupa z Politechniki Poznańskiej pracowała pod kierunkiem dr inż. Jacka Jelonka.

Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz szósty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tys. uczestników z ponad 100 państw, w tym 1545 studentów z Polski. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 200 tys. USD.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie ImagineCup.

© dobreprogramy