Resynthesizer Resynthesizer 1.0 dla GIMP

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Resynthesizer to prawdopodobnie najlepiej znany dodatek dla GIMP-a. Zyskał popularność dzięki możliwości zastąpienia nim funkcji content aware Photoshopa i przydatności przy retuszu. W skład wtyczki wchodzi kilka skryptów, które pozwalają korzystać z silnika generującego obraz w określonych scenariuszach.

Resynthesizer to generator tekstur na podstawie sąsiedztwa zaznaczonego obszaru. Można go wykorzystać do retuszu, zamalowując zaznaczone fragmenty obrazu, z kolorem lub przezroczyste. Kolejnym zastosowaniem jest kopiowanie stylu jednego obrazu na drugi, z pomocą mapowania barw i tekstury. Resynthesizer potrafi oczywiście wypełniać teksturą fragmenty obrazów i generować tekstury na podstawie dostarczonych danych.

Ciekawym zastosowaniem jest powiększanie z zachowaniem ostrości i wyostrzanie obrazu. Można też uzupełnić brakujące fragmenty po zwiększaniu obszaru roboczego, bez powiększania właściwego obrazu.

Wymienione wyżej czynności można wykonać korzystając z gotowych skryptów. Można też używać Resynthesizera na własną rękę, samodzielnie dobierając parametry.

Pobrany program i skrypty należy umieścić w folderze plug-ins w ustawieniach GIMP-a.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!