r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Resynthesizer 1.0 dla GIMP

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Resynthesizer to prawdopodobnie najlepiej znany dodatek dla GIMP-a. Zyskał popularność dzięki możliwości zastąpienia nim funkcji content aware Photoshopa i przydatności przy retuszu. W skład wtyczki wchodzi kilka skryptów, które pozwalają korzystać z silnika generującego obraz w określonych scenariuszach.

Galeria programu

Resynthesizer to generator tekstur na podstawie sąsiedztwa zaznaczonego obszaru. Można go wykorzystać do retuszu, zamalowując zaznaczone fragmenty obrazu, z kolorem lub przezroczyste. Kolejnym zastosowaniem jest kopiowanie stylu jednego obrazu na drugi, z pomocą mapowania barw i tekstury. Resynthesizer potrafi oczywiście wypełniać teksturą fragmenty obrazów i generować tekstury na podstawie dostarczonych danych.

Ciekawym zastosowaniem jest powiększanie z zachowaniem ostrości i wyostrzanie obrazu. Można też uzupełnić brakujące fragmenty po zwiększaniu obszaru roboczego, bez powiększania właściwego obrazu.

Wymienione wyżej czynności można wykonać korzystając z gotowych skryptów. Można też używać Resynthesizera na własną rękę, samodzielnie dobierając parametry.

Pobrany program i skrypty należy umieścić w folderze plug-ins w ustawieniach GIMP-a.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do GIMP-a, nie tylko dla ekspertów

59
OPROGRAMOWANIE 07.09.2016 | Anna Rymsza

GIMP od lat jest najpopularniejszym, darmowym programem graficznym. Ma spore możliwości, ale jedną z jego największych zalet jest system dodatków i skryptów. To dzięki nim GIMP jest programem tak elastycznym. Poniżej prezentuję Wam 8 praktycznych dodatków, które ułatwią życie i bezproblemowo działają z nową wersją programu. Jak instalować dodatki? Dodatki do GIMP-a raczej nie mają instalatorów i trzeba je samodzielnie umieścić w odpowiednim folderze. Ogólne zasady mówią, że skrypty Script-fu (.scm) znajdują się w folderze scripts, a skrypty w Pythonie (.py) i pliki wykonywalne (.exe i bez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.