r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rewolucja 3D Mark — porównanie peceta z tabletem

Strona główna Aktualności

Od dawna mówi się, że tablety są obecnie tak wydajne, jak pecety kilka lat temu, a niedługo przegonią konsole. Tylko jak to sprawdzić nie powołując się na wykresy dostarczone przez producentów sprzętu? Firma Futuremark, specjalizująca się w oprogramowaniu do benchmarków, chce to umożliwić wraz z wypuszczeniem najnowszego oprogramowania z linii 3DMark. Szlak na urządzenia mobilne już ma przetarty.

Zapowiedziany 3DMark ma być wieloplatformowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Oprogramowanie sprawdzi, jak radzą sobie pod obciążeniem nie tylko nasze komputery z Windowsem, ale też urządzenia mobilne pod kontrolą Windowsa RT, Androida i iOS. Gama obsługiwanego sprzętu będzie więc niezwykle szeroka — od wieloprocesorowych komputerów stacjonarnych po różne układy SoC.

Co więcej, wyniki testów będzie można porównać między platformami. Futuremark ma nadzieję, że dzięki temu będzie można porównać możliwości całkowicie różnych urządzeń w wiarygodnym i spójnym teście. W sumie testów ma być 10 i zostaną zaszyte w trzech demonstracjach — Ice Storm, Cloud Gate i Fire Strike. Właśnie ten pierwszy ma być dostępny dla urządzeń z Androidem i iOS, na których zostanie uruchomiony w trybie OpenGL ES 2.0. Na najsłabszych maszynach z systemami Microsoftu testy będą uruchamiane w trybie DirectX 11, ale przyciętym do poziomu DirectX 9. Cloud Gate będzie ograniczony do DirectX 10, zaś Fire Strike zarezerwowano dla najnowszych maszyn.

r   e   k   l   a   m   a

Wieloplatformowy 3DMark ma pojawić się pod koniec tego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.