r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rewolucja 3D Mark — porównanie peceta z tabletem

Strona główna Aktualności

Od dawna mówi się, że tablety są obecnie tak wydajne, jak pecety kilka lat temu, a niedługo przegonią konsole. Tylko jak to sprawdzić nie powołując się na wykresy dostarczone przez producentów sprzętu? Firma Futuremark, specjalizująca się w oprogramowaniu do benchmarków, chce to umożliwić wraz z wypuszczeniem najnowszego oprogramowania z linii 3DMark. Szlak na urządzenia mobilne już ma przetarty.

Zapowiedziany 3DMark ma być wieloplatformowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Oprogramowanie sprawdzi, jak radzą sobie pod obciążeniem nie tylko nasze komputery z Windowsem, ale też urządzenia mobilne pod kontrolą Windowsa RT, Androida i iOS. Gama obsługiwanego sprzętu będzie więc niezwykle szeroka — od wieloprocesorowych komputerów stacjonarnych po różne układy SoC.

Co więcej, wyniki testów będzie można porównać między platformami. Futuremark ma nadzieję, że dzięki temu będzie można porównać możliwości całkowicie różnych urządzeń w wiarygodnym i spójnym teście. W sumie testów ma być 10 i zostaną zaszyte w trzech demonstracjach — Ice Storm, Cloud Gate i Fire Strike. Właśnie ten pierwszy ma być dostępny dla urządzeń z Androidem i iOS, na których zostanie uruchomiony w trybie OpenGL ES 2.0. Na najsłabszych maszynach z systemami Microsoftu testy będą uruchamiane w trybie DirectX 11, ale przyciętym do poziomu DirectX 9. Cloud Gate będzie ograniczony do DirectX 10, zaś Fire Strike zarezerwowano dla najnowszych maszyn.

Wieloplatformowy 3DMark ma pojawić się pod koniec tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.