RichEdit RichEdit 3.3.0

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RichEdit to bezpłatny i łatwy w użyciu edytor tekstowy, którego twórcy postawili na prostotę obsługi oraz implementację najistotniejszych funkcji. Jest to warta rozważenia alternatywa chociażby dla wbudowanego w system Notatnika lub WordPada.

Program wyróżnia się dość mało efektownym interfejsem, który jednak jest dobrze pomyślany i pozwala na łatwe odnalezienie poszukiwanej opcji. Jak w każdym tego typu edytorze, możemy z łatwością zmieniać atrybuty pisanego tekstu, takie jak kolor i krój czcionki, styl akapitów i nagłówków, czy też wyrównanie tekstu. Bez problemu dodamy również listy wypunktowane lub numerowane. Program pozwala także na łączenie kilku plików w jeden, pracę nad wieloma dokumentami w zakładkach lub operacje "wyszukaj i zamień".

RichEdit posiada kilka funkcjonalności, których nie posiadają konkurencyjne rozwiązania. Możemy chociażby oznaczyć część tekstu jako "tylko do odczytu", co uniemożliwi jego zmianę przez innych użytkowników. Z poziomu aplikacji usuniemy także zbędne linie, przekonwertujemy zaznaczony fragment na wielkie lub małe litery, a nawet zarchiwizujemy wybrane dokumenty jako paczka ZIP. Możemy także zapisać plik jako dokument PDF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!