reklama

Ridge Racer Driftopia — Namco Bandai próbuje z wyścigami Free-2-Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Na poletko wyścigów Free-2-Play, chcąc stanowić konkurencję chociażby dla takiego Need for Speed World, wjedzie wkrótce Namco Bandai — zapowiedziano darmowy projekt z mikrotransakcjami Ridge Racer Driftopia. Tytuł przygotowywany z myślą o PC i PS3 tworzony jest przez studio Bugbear Entertainment, które w zeszłym roku dało nam dynamiczne Ridge Racer Unbounded. Wcześniej zespół zajmował się rozwijaniem własnej serii FlatOut.

Tytuł przyciągać ma do siebie przede wszystkim niezwykłą efektownością starć na drogach, jak też płynnością wchodzenia w zakręty i sunięcia ulicami fikcyjnego miasta. Do tego dochodzi możliwość przebijania się przez budynki przy odpowiedniej prędkości, a nawet brutalnego zbijania z trasy rywali — podobnie jak to było w Unbounded, na którym to dziele projekt jest wzorowany. Kolejne potężne auta zdobędziemy w boju lub zakupimy za pieniądze. Z uwagi na charakter zabawy, będzie je trzeba często naprawiać, co wiąże się oczywiście z dodatkowym wydatkiem. Chętni zainwestują również w paczki doświadczenia, przyśpieszające awans kierowcy, a także pakiety nieczystych zagrań (swoistych mocy specjalnych) do wykorzystania podczas wyścigów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama